Alev Esen Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Alev Esen Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Alev Esen Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Alev Esen, çocukluğunda tiyatrocu olmak istemiş, uzun yıllar bale eğitimi almış. 1,5 yıl kadar devlet tiyatrosunda oynamış. Eğitimini Almanya’da tamamlamış.Gençliğinde Şişlhanede bir atölyede çalışarak gelinlik dikmeyi öğrenmiş.

Sponsorlu Bağlantılar

Tiyatrocu Tekin Akmansoy’un kızı, pop şarkıcısı Ozan Orhon’un annesidir. Metin Esen ile evlidir.

Bir zamanların en ünlü gelinliklerine ve abiye kıyafetlerine imza atarak sosyete ile sanat dünyasının en gözde modacıları arasında bulunan Faize-Sevim Moda evi’nin ortağı olan annesi Sevim Baban’ın modacı kızıdır.

Alev Esen’in oğlu Ozan Orhon manken Ebru Şallı ile evlendi sonra da ayrıldı.

Alev Esen çifti, oğulları Ozan Orhon’un lüks merakı, eğlenceye düşkünlüğü ve Ebru Şallı ile olan muhteşem düğününün masrafları yüzünden tefeciden para almıştı. 2 trilyon liralık borcu yüzünden, ödeyemeyince Ekim 1999 tarihinde gizlice Amerika’ya kaçtı.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver