Alerjiye karşı ne yapmalı-Alerijyi tedavi etmek iyileştirmek için ne yapmalıyım Hakkında Bilgi

Aşağıda Alerjiye karşı ne yapmalı-Alerijyi tedavi etmek iyileştirmek için ne yapmalıyım ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Alerjiye karşı ne yapmalı-Alerijyi tedavi etmek iyileştirmek için ne yapmalıyım

Alerji hastalarının ve alerjilere yatkın olan kişilerin normal insanlara nazaran bulundukları ortamlarının alerjiye yol açan alerjen maddelerden daha fazla temizlenmiş olması gerekmektedir. Alerjinin ortaya çıkmasını engellemek ve önlemek için bir takım tedbirler ve yöntemler önereceğiz.

*Küfler mantarlar ve ev tozu akarları nemli ortamlarda kolayca ürediklerinden, eviniz güneş görmeli, rutubetsiz ve aydınlık olmalıdır.

*Odanızda toz tutulmasına neden olabilecek fazla eşya bulundurmayınız.

*Yün ve kuş tüyü ile doldurulmuş minder, yastık, yorgan ve yatakları kesinlikle kullanmayınız. Battaniyelere çift nevresim kılıf geçiriniz.

*Temizlik sırasında hasta odada bulunmamalıdır.

*Sadece hastanın yanında değil, evin hiçbir yerinde sigara içmeyiniz.

*Yatak odasında süs bitkisi bulundurmayın.

*Çamaşır suyu ve yağlı boya kokusu olan yerlerden hemen uzaklaşınız. Parfüm, oda ve saç spreylerini, sprey deodorantlarını kullanmayınız.

*Boyalı ve katkılı maddeli gıdaların şikayetlerinizi arttırabileceğini unutmayınız.

*Grip, sinüzit gibi üst solunum yolu enfeksiyonları sırasında şikayetleriniz artabileceğinden, önceden tedbirinizi alınız.

*Aspirin, Apanax Aprol, Naprosyn, İnaprol gibi ilaçları kullanmayınız.

*Havalandırma cihazı air condition ve buhar makineleri kullanmayınız.

Alerjik hastaların tedavisinde alınacak en iyi sonuçların uzun süreli dikkatli bir takip, sabır, titizlik ve iyi bir hasta – hekim ilişkisi sonucunda gerçekleşeceğini unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver