Alerjiye İyi Gelen Bitkiler

Etiketler:  alerjiye iyi gelen bitkiler, yetişkinlerde altını ıslatma, gıda alerjisi tedavisi, alerjisi, ilaç alerjisi tedavisi, alerji, alerjisi, alerjik tedavisi, çocuk alerji uzmanı, alerji nasıl tedavi edilir, mevsimsel alerji, alerji tedavisinde kullanılan ilaçlar, alerji için bitkisel çözüm, alerjik rinit nedir,alerji bitkisel tedavi, alerji bitkisel tedavi, toza karşı alerji, ev akarları alerjisi, ev tozu alerjisi, gıda alerjisi, alerjik, çocuklarda alerji tedavisi, besinalerjisi, kronik alerji, alerji uzmanı İstanbul, alerjik rinit belirtileri, alerjik rinit tedavisi, alerji tedavisi bitkisel, çoçuklarda alerji, alerjik hapşırma, alerjikhapşırma, alerji aşı tedavisi, gıda alerjisi tedavisi, gıda alerjisi tedavisi, gıda alerjisi tedavisi, alerjinin bitkisel tedavisi, ev tozu alerjisi tedavisi,

Alerjiye İyi Gelen Bitkileri Merak Ediyor ve Öğrenmek İstiyorsanız Aşağıdaki Makaleyi veya Şifa Marketin Resmi Web Sayfasını Ziyaret Edebilirsiniz.

Alerjiye İyi Gelen Bitkiler

 

Alerjiye iyi gelen yiyecekler ve alerjiye iyi gelen bitkiler arasında ilk olarak renkli meyvelerden söz etmemiz gerekmektedir. Renkli meyvelerin alerjiye iyi gelen yiyecekler arasında yer almasının en temel nedeni, içeriğinde yoğun olarak antioksidan bulundurmasından kaynaklanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bu antioksidanlar sayesinde vücudunuz enfeksiyonlara, ve hastalıklara karşı kendisini koruyacaktır. Ayrıca, alerjiye iyi gelen yiyecekler arasında, içeriğinde C vitamini olan yiyeceklerden de yararlanmanız önerilmektedir, çünkü C vitamininin de mevsim alerjisine karşı etkili olduğu bilinmektedir. Özellikle turunçgillerde, ve kivide bol miktarda C vitamini bulunduğunu unutmamanız gerekmektedir.

 

Alerjiye iyi gelen yiyecekler, alerjiye iyi gelen bitkiler, yani alerjiye iyi gelen şifalı bitkiler arasında, yeşil sebzelerden de söz etmemiz gerekmektedir. Antioksidan içeriği, ve C vitamini bakımından zengin olan yeşil sebzeler arasında özellikle dolmalık biber, brüksel lahanası, kabak; ve brokoli, mevsim alerjisi problemi olanların işine yaramaktadır. İçeriğinde kuersetin miktarının yüksek olduğu yiyecekler de mevsim alerjisi, özellikle de göz yaşarması ile solunum yolu rahatsızlıklarına karşı iyi gelmektedir: lahana, soğan, ve karnabaharda, bol miktarda kuersetin bulunmaktadır.

 

Alerjiye iyi gelen yiyecekler arasında, yoğurt, ve kefirden mutlaka söz etmemiz gerekmektedir. Süt ürünlerinin içeriğinde yoğun olarak probiyotik bulunmakla birlikte, bu probiyotikler de özellikle polenlere karşı etkin bir savaş içerisine girmektedirler.

 

Mevsim alerjisinin; ve bakterilerin, vücuttan süt ürünleri ile atılabilmesi oldukça kolaydır.

Alerjiye iyi gelen yiyecekler arasında, özellikle içeriğinde Omega-3 yağ asitlerini bolca bulunduran sardalya, ton balığı somon; ve levrekten söz etmek gerekmektedir, ki bu şekilde, mevsim alerjisinden korunmak daha kolay hale gelmektedir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver