Alerjinin Tedavisi

Etiketler:

alerji astım tedavisi, astım alerji tedavisi, alerjik rinit astım, alerjik astım nedir, astım krizi, astımın belirtileri, astım belırtılerı, astımda bitkisel tedavi, alerjik astım belirtileri, allerjik astım belirtileri, astımın tedavisi varmı, astıma bitkisel çözüm, alerji tedavisi, alerji testi, en iyi alerji ilacı, alerji kremleri, alerji iğnesi, alerjik nezle bitkisel tedavi, polen alerjisi bitkisel tedavi, alerji doktoru, alerjinin tedavisi, alerjik hastalıklar, alerjik rinit ilaçları, alerji testi nasıl yapılır, alerji testleri, çocuklarda alerji testi, alerji çeşitleri, toz alerjisi, alerjik nezle tedavisi, en iyi alerji doktoru, çocuk alerji doktoru, alerji için şifalı bitkiler, alerji hastalıkları, akar alerjisi, alerji belirtileri, gıdaalerji testi, alerji türleri, alerji doktorları, alerji merkezi, gıda alerjisi testi, polen alerjisi aşısı, alerji testi nerede yapılır, alerji tedavi yöntemleri, ev tozu akarı alerjisi, alerji tedavi, alerjik burun tıkanıklığı, polen alerjisi tedavisi, bahar alerjisi tedavisi,

Sponsorlu Bağlantılar

Sizde Alerji Tedavisimi Olmak İstiyosunuz Hadi En Yakınınızdaki Alerji Doktoruna Gidin O Halde.Daha Fazla Bilgi Edinmek İçin Bizi Takip Edin…

Alerjinin Tedavisi

 

Alerjinin tedavisinde en önemli olan konu, alerjik olduğu düşünülen maddelerden uzak durmaktan geçmektedir. Burunda akıntı, ağızda kaşıntı, aksırma gibi alerjilerin tedavisinde kullanılabilecek birçok farklı ilaç mevcuttur. Tedavi için kullanılabilecek bu ilaçların birçoğu eczanelerde mevcuttur. Doktorunuzdan tavsiye alabilirsiniz.

 

* Antihistaminler: Vücudumuz kendisini korumak için herhangi bir alerjik maddeden şüphelendiğinde histamin denen bir madde salgılar. Antihistamin ise histaminin salgıladığı kimyasal maddenin faaliyetine son vererek alerjiyi tedavi eder. Antihistaminler sıvı, tablet veya krem şeklinde alınabilirler. Ayrıca bu ilacın göz damlası veya burun damlası şeklinde olanı da vardır.

 

* Dekonjestanlar: Saman nezlesi, toz ve evcil hayvanlarımızdan bize bulaşan alerjilerin neticesinde oluşan burun tıkanıklığı gibi durumların tedavisi için kullanılır. Dekonjestanlar, tablet, burun spreyi, kapsül veya sıvı şekildealınabilirler.
* Burun spreyleri ve göz damlaları: Burun spreylerinin kullanımı burundaki şişme ve tahrişi azaltırlar. Göz damlalarını kullanarak da gözlerimizdeki kaşıntı ve acı hissini yatıştırırız. Fakat bazı damlalar ve spreyler yalnızla yetişkinlerin kullanımına uygundur. Çocuklarınız için ilaç almadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver