Alerjik Tedavisi

Etiketler: alerjik tedavisi, alerjik, tedavi, tedavisi, alerjik tedavisi için, alerjik tedavisi hakkında, alerjik tedavisi nedir,alerjik tedavisi nasıl olur, alerjik tedavisi için bitkiler, alerjik tedavisi için bitkilse kür, alerjik tedavisi için şifalı bitki, alerjik tedavisi ve önlemler

Alerjik tedavisi için neler yapılmalı? Sorusuna yanıt olarak alerjik tedavisi hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır. Bitkisel alerjik tedavisi için aşağıdaki makalemize bir göz atmanızı öneririz…

Bitkisel Alerjik Tedavisi:

Alerjik tedavisi için öncelikle alerjiye neden olan alerjenlerden korunmak gerekir. Bundan sonra yapılabilecek olan alerjinin neden olduğu şikayetlerden ve mümkünse alerjiden kurtulmaya çalışmaktır. Bunun için yardımcı olabilecek bazı şifalı bitkiler şunlardır: Isırgan otu, zerdeçal, şahtere, aloe vera, maydanoz, soğan ve sarımsak, papatya, ginko, krizantem, yaban turbu, soya fasulyesi, bezelye, fındık, badem, atkuyruğu, sinirli ot..

Sponsorlu Bağlantılar

Papatya, özellikle kaşıntı ve kurdeşen gibi cilt alerjilerinde faydalıdır. Papatya özlü krem ve yağlarla sorunlu bölgeye yapılacak masaj alerji şikayetlerini gidermekte faydalıdır..

Soğan ve sarımsak her türlü alerjide güvenle kullanılabilen oldukça faydalı iki sebzedir..

Isırgan otu, başta astım, saman nezlesi ve öksürük gibi solunum yolu alerjileri olmak üzere pek çok alerjik hastalıkta faydalıdır. İnce kıyılmış bir çay kaşığı taze ısırgan otunu bir su bardağı kaynamış suda yarım dakika kadar demlendirdikten sonra süzerek elde edeceğiniz ısırgan otu çayı pek çok hastalığa şifadır. Bu çaydan günde 2-3 bardak içebilirsiniz..

Yine bir çay kaşığı kadar şahtere otu bir su bardağı kaynamış suda çay gibi demlenip, sabah akşam 1 su bardağı içilebilir..

Oğul otu haşlandıktan sonra ezilip kaşıntı olan bölgeye konursa kaşıntıyı kesmeye yardımcı olur..

Bunların dışında, C vitamininin alerjik reaksiyonları engelleyici etkilerinden dolayı C vitamini açısından zengin besinleri tüketmek de alerji şikayetlerini azaltmaya yardımcı olacaktır..

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver