Alerjik Rinit Bitkisel Tedavisi

Etiketler: alerjik rinit bitkisel tedavisi, alerji polikliniği, alerjik astım ilaçları, alerji doktoru istanbul, burun alerjisi tedavisi, çocuklarda alerji, bebeklerde alerji, bebeklerde inek sütü alerjisi, inek sütü alerjisi, bebeklerde besin alerjisi, çocuklarda besin alerjisi, çocuklarda inek sütü alerjisi

Alerjik Rinit Bitkisel Tedavisi; Bazı Maddeler, Bağışıklık Sisteminin Aşırı Tepki Vermesine Yol Açarak, Burnun İç Yüzeyinin Kızarıp Kabarmasına Neden olur. Bu Durum Alerjik Rinit Olarak Bilinir ve Polen Alerjisinin Neden Olduğu Saman Nezlesi Yaygın Görülen Bir Tipidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Alerjik Rinit Bitkisel Tedavisi

Nezlesi Belirtileri Nelerdir?
Tıkalı ve sürekli akan burun, hapşırık, başağrısı, gözde acıma, sulanma ve kızarıklık Alerjik Rinit – Saman Nezlesi belirtileri arasında sayılabilmektedir.

Alerjik Rinit – Saman Nezlesi Nedenleri
Havada uçuşan çiçek polenleri, otlar ve ağaçlar saman nezlesine neden olabilir. Diğer alerjik rinit türlerine, hayvan kılı, tüyler, havadaki toz zerrecikleri, hava kirliliği ve parfümlerle saç spreylerinde bulunan kimyasallar neden olur.

Alerjik Rinit – Saman Nezlesi için Doktor Önerileri
Yapılacak en doğru şey alerjiyi başlatan maddeden kaçınmaktır. Kuş tüyü bulunmayan yastıklar ve alerjik olmayan kozmetik malzemeleri bulabileceğiniz gibi, toz zerreciklerini yok eden özel filtreleme sistemlerine sahip elektrik süpürgeleri de modern evlerde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Piyasada bulunan antihistaminik ya da sodyum kromoglikat gibi çeşitli ilaçlar hastayı rahatlatabilir. Eczaneden alabileceğiniz bazı burun spreyleri ya da damlalarının uzun süreli kullanımı burun içi mukozada hasar oluşturabileceğinden şikayetlerin devam etmesi halinde doktorunuza danışmanızda yarar vardır.

Alerjik Rinit – Saman Nezlesi için Doktora Danışmak
Reçetesiz satılan ilaçlardan hangisinin size iyi geleceğinden emin değilseniz, hastalığın belirtileri nedensiz daha kötüye gidiyorsa en kısa sürede doktora başvurmanız gerebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver