Alerjik Nezle, Alerjik Nezle Işık Tedavisi, Alerjik Nezle Nasıl Geçer

alerjik nezle nasıl tedavi edilir, alerjik nezle ve tedavisi, alerjik nezlenin geçmesi için, alerjik nezlenin tedavisi

Alerjik nezle tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Alerjik nezle en çok bahar mevsiminde ortaya çıktığı ve şu anda bahar mevsiminde olduğumuzdan dolayı çevremizdeki birçok kişinin nezle olduğuna şahit oluyor ve beklide bizde bu nezleden nasibimizi alıyoruz. Alerjik nezle bazı bünyeleri mevsim bitene kadar etkisi altına aldığı gibi, bazılarını da tüm yıl boyunca etkilemektedir. Hapşırık, kaşıntı ve yoğun burun akıntısı gibi şikayetleri bulunan alerjik nezle için son zamanlarda yepyeni bir tedavi yöntemi geliştirildi.

 

Bu zamana kadar ilaç tedavisi ile önlenmeye çalışılan alerjik nezle, artık ışık tedavisi ile büsbütün ortadan kaldırılacak ve hastalar alerjik nezlenin sebep olduğu şikayetleri de uzun bir süre çekmek zorunda kalmayacaklar. Mevsimsel ya da yıl boyu süren her türlü alerjik nezleye karşı teknolojinin kollarında bulunan çarenin adı, “rhinolight”, yani ışık tedavisidir.

Işık tedavisi ile alerjik nezleyi ortadan kaldırmak için birkaç dakikalık seanslar yeterli olmaktadır. Ağrısız bir şekilde uygulanan ışık tedavisi alerjik nezle hastalarına büyük bir rahatlık vaat ediyor. Alerjik nezlenin ışık tedavisi ile yok edilmesi, hastaları sürekli kullandıkları ilaç ve spreylere de ihtiyaç bırakmamaktadır.

Işık tedavisi iki hafta içinde en az 6 seans olarak uygulanmaktadır. Eğer alerjik nezle bir yıl kadar sürüyor ise o zamanda 8 seans uygulama yeterli olmaktadır. Işık tedavisi seansları ise sadece 2-3 dakika gibi kısa bir zaman dilimi içermektedir. Dokulara herhangi bir kalıcı hasar oluşturmadığından dolayı ışık tedavisi, uzun dönemler kullanılabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver