Alerji Tedavi Yöntemleri

EtiketleR: alerji tedavisi, alerji tedavi edilir mi, alerji, tedavi, tedavisi, alerji tedavi, alerji tedavi yöntemleri nelerdir,alerji tedavi yöntemleri hakkında, alerji tedavi yöntemleri varmı, alerji tedavi yöntemlerinden, alerji tedavi yöntemleri,alerji tedavi teknikleri, alerji tedavi seçenekleri, alerji tedavi hakkında, alerji tedavisi için, alerji tedavisi hakkında, alerji tedavisi nedir, alerji tedavisi nasıl olur, alerji tedavisi için bitkiler, alerji tedavisi için bitkilse kür, alerji tedavisi için şifalı bitki, alerji tedavisi ve önlemler

Alerji tedavi yöntemleri nelerdir? Alerji tedavisi için neler yapılmalı? Sorularına yanıt olarak alerji tedavi yöntemleri hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır. Bitkisel alerji tedavisi için aşağıdaki makalemize bir göz atmanızı öneririz…

Bitkisel Alerji Tedavisi:

Alerji tedavisi için öncelikle alerjiye neden olan alerjenlerden korunmak gerekir. Bundan sonra yapılabilecek olan alerjinin neden olduğu şikayetlerden ve mümkünse alerjiden kurtulmaya çalışmaktır. Bunun için yardımcı olabilecek bazı şifalı bitkiler şunlardır: Isırgan otu, zerdeçal, şahtere, aloe vera, maydanoz, soğan ve sarımsak, papatya, ginko, krizantem, yaban turbu, soya fasulyesi, bezelye, fındık, badem, atkuyruğu, sinirli ot..

Sponsorlu Bağlantılar

Papatya, özellikle kaşıntı ve kurdeşen gibi cilt alerjilerinde faydalıdır. Papatya özlü krem ve yağlarla sorunlu bölgeye yapılacak masaj alerji şikayetlerini gidermekte faydalıdır..

Soğan ve sarımsak her türlü alerjide güvenle kullanılabilen oldukça faydalı iki sebzedir..

Isırgan otu, başta astım, saman nezlesi ve öksürük gibi solunum yolu alerjileri olmak üzere pek çok alerjik hastalıkta faydalıdır. İnce kıyılmış bir çay kaşığı taze ısırgan otunu bir su bardağı kaynamış suda yarım dakika kadar demlendirdikten sonra süzerek elde edeceğiniz ısırgan otu çayı pek çok hastalığa şifadır. Bu çaydan günde 2-3 bardak içebilirsiniz..

Yine bir çay kaşığı kadar şahtere otu bir su bardağı kaynamış suda çay gibi demlenip, sabah akşam 1 su bardağı içilebilir..

Oğul otu haşlandıktan sonra ezilip kaşıntı olan bölgeye konursa kaşıntıyı kesmeye yardımcı olur..

Bunların dışında, C vitamininin alerjik reaksiyonları engelleyici etkilerinden dolayı C vitamini açısından zengin besinleri tüketmek de alerji şikayetlerini azaltmaya yardımcı olacaktır..

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver