Alerji Nefes Almayı Zorlaştırır Mı, Alerji Nefes Darlığı Yapar, Alerji Nefes Darlığına Sebep Olur Mu

alerji nefes darlığına yol açar mı, alerji ve nefes darlığı, alerjinin sağlığa zararları, alerjinin vücuda etkileri

Alerji nefes darlığı yapar mı?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Bronşların tıkanması ve nefes darlığı çekilmesinin çeşitli sebepleri olduğu gibi bu sebeplerden biri de ne yazık ki alerjidir. Yani buradan sorumuzun cevabını da anlayabiliriz, evet alerji nefes darlığı yapar. Astım, sigara içmek ve strese maruz kalmak gibi nefes darlığına alerjide sebep olmaktadır.

Çoğu kişide herhangi bir belirtiye sebep olmayan hastalıklar sonucunda bağışıklık sistemi bu hastalığa kişide alerji yol açarak tepkime gösterir. Tende kızarıklık, burun akması ve kızarması, göz kaşınması ve kızarması, mide bulantısı, bağırsak bozukluğu, öksürük ve nefes darlığı gibi sorunlar alerjiden kaynaklanmadır.

Alerjiye sebep olan etkenler ise tozlar, polenler, bir takım ilaçlar ve bazı yiyeceklerdir. Bu tür etkenlerden uzak durarak ve alerjiye yol açan yiyecekleri tüketmeyerek sağlığınızı koruyabilirsiniz. Solunum kanallarınızı etkileyen bir alerji söz konusu olduğunda uzman bir hekime giderek gerekli tedaviye başlamanız önerilir. Nefes almak için solunum yollarınızı açacak ilaçlar kullanmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver