Alerji Merkezi

Etiketler: alerji astım tedavisi, astım alerji tedavisi, alerjik rinit astım, alerjik astım nedir, astım krizi, astımın belirtileri, astım belırtılerı, astımda bitkisel tedavi, alerjik astım belirtileri, allerjik astım belirtileri, astımın tedavisi varmı, astıma bitkisel çözüm, alerji tedavisi, alerji testi, en iyi alerji ilacı, alerji kremleri, alerji iğnesi, alerjik nezle bitkisel tedavi, polen alerjisi bitkisel tedavi, alerji doktoru, alerjinin tedavisi,alerjik hastalıklar, alerjik rinit ilaçları, alerji testi nasıl yapılır, alerji testleri, çocuklarda alerji testi, alerji çeşitleri, toz alerjisi, alerjik nezle tedavisi, en iyi alerji doktoru, çocuk alerji doktoru, alerji için şifalı bitkiler, alerji hastalıkları, akar alerjisi, alerji belirtileri, gıdaalerji testi, alerji türleri, alerji doktorları, alerji merkezi, gıda alerjisi testi, polen alerjisi aşısı, alerji testi nerede yapılır, alerji tedavi yöntemleri, ev tozu akarı alerjisi, alerji tedavi, alerjik burun tıkanıklığı, polen alerjisi tedavisi, bahar alerjisi tedavisi

Alerji Merkezleri Sizin Nelere Karşı Alerjiniz Olduğunu Saptayan Bi Kliniktir ve Alerjiye Yakalanmamak İçin Gerekli Tüm Bilgileri Verir.Aşağıdaki Makaledende Alerji Hakkında Bilgi Alabilirsiniz.

Alerji Merkezi

 

 

Alerjiler, bağışıklık sisteminiz polen, arı zehri ya da evcil hayvan kepeği gibi yabancı maddelere reaksiyon gösterdiği zaman meydana gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bağışıklık sistemi, antikor olarak bilinen proteinler üretir. Bu antikorlar, hastalığa ya da bir enfeksiyona neden olabilecek istenmeyen istilacılardan sizi korur. Alerjiniz olduğunda bağışıklık sisteminiz, belli alerjenleri zararlı olmasalar bile, zararlı olarak tanımlayan antikorlar üretir.

Bu da, histaminlerin ve alerji semptomlarına neden olan diğer maddelerin salınmasını tetikler. Alerjiler cildinizi, sinüslerinizi, solunum yollarınızı ya da sindirim sisteminizi de içeren belirtilere neden olabilir.

Alerjiler

Alerjiler, bağışıklık sisteminiz polen, arı zehri ya da evcil hayvan kepeği gibi yabancı maddelere reaksiyon gösterdiği zaman meydana gelir. Bağışıklık sistemi, ‘ antikor olarak bilinen proteinler üretir. Bu antikorlar, hastalığa ya da bir enfeksiyona neden olabilecek istenmeyen istilacılardan sizi korur.

Alerjiniz olduğunda bağışıklık sisteminiz, belli alerjenleri zararlı olmasalar bile, zararlı olarak tanımlayan antikorlar üretir. Bu da, histaminlerin ve alerji semptomlarına neden olan diğer maddelerin salınmasını tetikler.

Alerjiler cildinizi, sinüslerinizi, solunum yollarınızı ya da sindirim sisteminizi de içeren belirtilere neden olabilir. Alerjilerin şiddeti, kişiden kişiye değişir ve küçük tahrişlerden alerji şokuna (anafilaksi) -potansiyel olarak hayatı tehdit eden acil durum- kadar varabilir. Alerjiler tedavi edilemese de birçok tedavi, alerji şikayetlerinizin iyileşmesine yardım edebilir.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver