Alerji Doktoru İstanbul

Etiketler: alerji doktoru istanbul, burun alerjisi tedavisi, çocuklarda alerji, bebeklerde alerji, bebeklerde inek sütü alerjisi, inek sütü alerjisi, bebeklerde besin alerjisi, çocuklarda besin alerjisi, çocuklarda inek sütü alerjisi

Alerji Doktoru İstanbul

Mustafa Bakır; Çocuk Astım ve Alerji Uzmanı, Profesör Doktor, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Kurucusu ve Başkanı.

Sponsorlu Bağlantılar

1965 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisası, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk alerji yan dal ihtisası yaptıktan sonra 1996 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları dalında doçentlik unvanı aldı.

1997-1999 yılları arasında Chicago Üniversitesi’nde çocuk enfeksiyon hastalıkları yan dal ihtisası yaptı. Aynı dönemde enfeksiyon kontrol ve hastane enfeksiyonları alanında araştırmalar yaptı, temel ve ileri epidemiyoloji ve istatistik dersleri aldı.

2000 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk enfeksiyon hastalıkları bilim dalını kurdu.

Halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olan Bakır, aynı üniversitede çocuk infeksiyon hastalıkları bilim dalı başkanlığı görevini sürdürüyor.
9 Program
51 Cevap
786,092 İzlenme
3 UZMANTV Ödülü

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver