Akut Farenjit, Akut Farenjit Hastalığı, Akut Farenjit Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir

akut farenjit hastalığının tedavisi, akut farenjit nasıl geçer, akut farenjit nasıl tedavi edilir, akut farenjit ve tedavisi

Akut faranjit tedavisi

Bilindiği gibi farenjit hastalığı akut farenjit ve kronik farenjit olarak iki çeşitte husule gelmekte ve aniden ortaya çıkan farenjite ise akut farenjit denmektedir. Akut farenjit mütenevvi sebeplerden husule gelerek hastaların boğaz ağrısı, yutkunma zorluğu çekmesi, bademciklerin iltihaplanması ve ateşlenmesi gibi şikayetler yaşamasına sebebiyet vermektedir. Eğer akut farenjit zamanında tedavi edilmezse daha mühim sorunlara davetiye çıkartacaktır. Akut farenjit tedavisi ise şöyledir:

Sponsorlu Bağlantılar

Akut farenjitin tedavisi

 

Akut farenjit hastalığının husule gelmesinde bakteriler rol oynamış ise antibiyotikler ilaçların yaklaşık 10 gün düzenli olarak kullanılması ile akut farenjit tedavi edilir. Ancak akut farenjit tedavisi de aşırı antibiyotik ilaç kullanılmamalıdır. Aksi durumda sindirim sisteminde bozukluk husule gelebilir. Ayrıca akut farenjit tedavisinde sigra içilmemeli, sigara içilen ortamdan da uzak durulmalıdır. Bol bol sıvı gıdalar alınmalı ve gün içinde tuzu su ile de gargara yapılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver