Akupunkturlar Tenisçi Dirseği Tedavisi, Tenisçi Dirseği Akupunktur Tedavisi, Tenisçi Dirseği Nasıl Tedavi Edilir

tenisçi dirseği tedavi, tenisçi dirseği tedavi yolları, tenisçi dirseği tedavi yöntemleri, tenisçi dirseğinin tedavisi

Tenisçi dirseği tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Dirseğin dış kısmına yapışan liflerin iltihaplanması sonucu husule gelen, ağrı ile kendini gösteren bu soruna tenisçi dirseği adı verilmektedir. Tenisçilerin topa vururken kollarını ağır bir şekilde kullandıkları için dirsek bölgelerinde sıkça kas liflerinin inflamasyonu oluştuğundan dolayı hastalık bu ismi almıştır. Kolun ağır aktivitelerde kullanılması tenisçi dirseği rahatsızlığının ortaya çıkmasına sebebiyet verir.

Tenisçi dirseği ağrı ile kendini belli eder. Kolun ağır işlerde sıkça kullanılması durumunda ağrının şiddeti de artmaktadır. Ağrının hissedildiği bölge ise genellikle kasın kemiğe yapıştığı yer veya kas boyuncadır. Tenisçilerden sonra ev hanımları da bu rahatsızlığı sıkça yaşayan kişilerdir.

30-40 yaşlardan sonra görülme olasılığı artan tenisçi dirseği tedavisi için en etkili yöntem akupunkturdur. Akupunktur ile tenisçi dirseği tedavisi oldukça kolay bir şekilde kısa bir sürede yapılmaktadır. Akupunkturla tenisçi dirseği tedavisinde dirsek üzerine sarılan bir band yardımıyla, yaralanan kasların iyileşme sırasında korunma sağlanır. Bunun yanı sıra oral yoldan antienflamatuar ilaç tedavisi yapılmaktadır. Şiddeti fazla olan ağrılarda ise ağrılı bölgeye iğne yapılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver