Akupunktur İle Zayıflama Hakkında Bilgi

Aşağıda Akupunktur İle Zayıflama ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur, bir çok hastalığın ve rahatsızlığın tedavisinde kullanılabilen alternatif bir tedavi yoludur. Ancak son zamanlarda akupunktur tedavisi, zayıflama ve kilo verme sektöründe de yaygın bir kullanım alanı edinmeye başlamıştır.Akupunktur ile zayıflama tedavisi, diyet ile birlikte uygulandığında kilo vermeyi kolaylaştıran bir tedavi yöntemi olarak oldukça faydalı olmaktadır. Akupunktur tedavisi ile birlikte uygun bir diyet listesi çok rahat bir şekilde uygulanabilmektedir.

1. Akupunktur zayıflatırmı, zayıflatır ise nasıl zayıflatır?

Beyinin hipotalamus bölgesinde bulunan iştah merkezi akupunktur tedavisi ile manüple edilerek kişinin iştahının ve yeme güdüsünün azaltılması amaçlanmaktadır. Akupunktur seanslarının ardından, fazla kilo sorunu olan kişi, günlük hayatta yediğinden neredeyse % 30 oranında daha az yemek yemeye başlar ve az iştahı olduğundan dolayı daha kolay doygunluk hissine kavuşur.

2. Akupunktur ile zayıflama tedavisi mide asidi adı verilen ve midede açlık hissinin oluşumuna neden olan mide salgısının salgılanmasını azalttığı için  diyet listesi uygulamalarında kişinin baş belası olan mide kazıntısı ve mide yanması, midede açlık hissi oluşumunun büyük oranda önüne geçmektedir. Bu da diyet formülünden daha etkin sonuç alınarak daha kolay bir zayıflama ve kilo verme süreci yaşanmasına, ve de verilen kiloların geri alınması sorununun çözümünde yardımcı olur.

3. Akupunktur ile zayıflama tedavisi, zayıflamak istiyorum diyerek diyet listesi takip eden kişilerdeki mental yorgunluk, bedensel halsizlik ve bitkinlik sorunlarını da çözer. Bir çok kişinin diyet listesinin tamamlanmasınıyarım bırakmasına neden olan bu sorunlar, akupunktur ile zayıflama tedavisi yardımıyla önlenmektedir. akupunktur ile zayıflama yönteminin bir diğer avantajı ise diyet yapanlara enerji vermesi ve diyet uygulayıcısının kendini daha iyi ve mutlu hissetmesini sağlamasıdır. .
//
4. Akupunktur ile zayıflama tedavisi metabolizma hızını artıran bir etki de sağlamaktadır. Akupunktur tedavisi gören kişilerin, akupunktur yaptırmayanlara göre % 10 luk bir daha hızı metabolizma oranına sahip olduğu görülmüştür. Diğer bir ifadeyle akupunktur ile zayıflama tekniği, metabolizma düzenleyici ve hızlandırıcıdır.  % 10 luk bir metabolizma hızı artışı, 1 ayda 1 kilo verdiren diyet listesi kadar etki gösterir.

5. Akupunktur ile zayıflama tedavisi süresince ve sonrasında vücuttaki mutluluk hormonları olarak bilinen serotonin ve endorfin hormonu seviyeleri artmakta ve kişi akupunktur tedavisi süresince kendisini mutlu ve huzurlu hissetmektedir. Ruhsal açıdan da akupunkturun depresyona iyi gelen faydalı yönleri olduğu zaten bilinmektedir. Özellikle aç kalmanın sinirlilik ve asabiyet durumlarını tetiklediği düşünüldüğünde, akupunktur ile zayıflama tedavisi gerçekten etkili bir yatıştırıcı tedavi tekniği olarak öne çıkmaktadır.

Bir çok zayıflama merkezleri ile özel hastanelerde akupunkturla zayıflama tedavisi yapılabilmektedir. Özellikle kulak bölgesindeki enerji noktalarından yapılan akupunktur ile zayıflama tedavisi ilk tedavi uygulaması sırasında başlangıçta haftada 2 kür şeklinde akupunktur seansı uygulanmaktadır. İlerleyen zaman içerisinde  haftada 1 seans şeklinde akupunktur tedavisi sürdürülür. Tedavi gören kişi, 6-8 hafta sonunda ortalama 8-10 kilo zayıflama ve kilo verme tecrübesi yaşamaktadır .Kişinin istediği ideal kiloya ulaşmasının ardından kilo koruma ve kilo kontrolü programına geçilir. 3-6 ay gibi bir süreçte devam eden kilo koruma ve kilo kontrolü programı için akupunktur seansı  kürü sadece 1 ayda 1 kez uygulanmaktadır.

//
Zayıflama adayı kişi, kilo kontrolü sürecinde sağlıklı,dengeli,yeterli beslenmelidir.  Kilo koruma ve kilo kontrolü dönemi bittikten sonra zayıflayan kişinin senede 2 veya 3 kez uzmana kontrol olması gerekir. Ayrıca son zamanlarda bolca reklamını gördüğümüz manyetik akupunktur zayıflama küpesi de bir miktar zayıflama sağlamaktadır. Akupunktur zayıflama yöntemi fiyatları, istanbul, ankara, ,izmir gibi şehirlerde oldukça makul fiyatlara yaptırılabilmektedir. akupunktur zayıflama yorumları na katkı yapmak isterseniz bizlere merak ettiğiniz konuları ve varsa akupunkturla zayıflama tecrübenizi paylaşabilirsiniz.
akupunktur zayıflama noktaları kesinlikle uzmanlar tarafından bilinen ve acemi kişiler tarafından denenmemesi gereken noktalardır. Akupunkturun zararları sadece işin ehli olmayan kişiler eliyle ortada çıkmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver