Akupunktur İle Nasıl Sigara Bırakılır, Akupunktur İle Sigara Bırakılır Mı, Akupunktur İle Sigara Bırakma Tedavisi

akupunktur ile sigara bırakma yöntemi, akupunktur ile sigarayı bırakma, akupunktur ile sigarayı bırakmanın yolları, akupunktur tedavisi ile sigara bırakma

Akupunktur ile sigara bırakma

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sigara tiryakilerini sigaradan vazgeçirecek birçok yöntem bulunur ve bunlardan bir tanesi de, akupunktur tedavisidir. Akupunktur ile sigarayı bırakmak ve sigaranın zararlarından uzak durmak için akupunktur tedavisi uygulanan merkezlere başvurabilirsiniz.

 

Sigara ve sigara dumanında sağlığı ciddi derecede etkileyecek ve tehlikeye atacak zararlı maddeler bulunmaktadır. 4000’den fazla kimyasal madde barındıran sigara, kanser gibi hayati tehlike taşıyan sağlık sorunlarına yol açıyor. Çünkü sigaranın içinde kanserojen madde ve katran bulunmaktadır.

Sigara tiryakileri her geçen gün daha da artmaktadır. Bu artışlara göz atıldığında kadınlarında son zamanlarda sigaraya yöneldikleri gözleniyor. Kalp krizi, inme, damar tıkanması, akciğer rahatsızlıkları ve ülser gibi hastalıklar sigara içenleri tehdit etmektedir. Akupunktur ile sigaradan kurtulabilir ve bu tehlikeleri kendinizden uzak tutabilirsiniz.

Sigara tiryakileri, nikotini kestikleri zaman huzursuz ve sinirli bir yapıya bürünürler. Sigarada bulunan nikotin, beyinde endorfin salgılamakta olan sinir uçlarını durdurmaktadır. Nikotin alınmadığı zaman akupunktur, sinir uçlarını uyararak endorfinin salınmasını sağlar ve bu durum da insanın sinirli ve huzursuz olmaması içindir. Sigarayı bıraktıktan sonra ortaya çıkan tüm belirtiler akupunktur tedavisi ile önlenmekte ve kişi daha keyifli bir yaşam sürmektedir.

Sigarayı bırakmak için uygulanan akupunktur, kulaktan uygulanmaktadır. Kulağın refleks noktaları hedef alınır. Böylece beyinin uyarılması ve endofrin salgılanması sağlanır. Böylece kişi yavaş yavaş sigarayı bırakabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver