Akupunktur Çelik İğne Tedavisi, Akupunktur Faydaları, Akupunktur İğneleri İle Tedavi

akupunktur ile tedavi yöntemi, akupunktur ne işe yarar, akupunktur nedir, akupunktur neye iyi gelir

Akupunktur şifa kaynağı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Çok eski zamanlarda ortaya çıkan akupunktur, günümüzde de şifa dağıtmaya devam ediyor. Yıllar boyunca kullanılan ve halen kullanılmaya devam eden akupunkturun birçok hastalığa çaresi var. Çok ince çelik iğneleri ile vücuttaki sinirlerin uçlarına batırılarak uygulanmaktadır. 5 bin yıllık gizemli geçmişi ile özellikle Çin’de çok yaygın.

 

Geniş bir tedavi alanı bulunan akupunktur hakkında Şanghay Çin Tıbbı Üniversitesi Şuguang Hastanesinden Doktor Li Guo An bu tedavinin özellikle ağrılar üzerinde büyük etkisi olduğunu açıkladı. Geleneksel bir tedavi yöntemi olan akupunktur bu zamana kadar kimlere uygulandı ise herkesi memnun etti. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından da kabul edilen bu yöntem yaş ve cinsiyet ayrımı yapmadan herkese uygulanabiliyor.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yapılan araştırmalara göre akupunktur, 80 tane hastalığın tedavisinde olumlu başarı gösterdi. 10 seanslık bir akupunktur ile kişide bulunan hastalığın iyileşmesi yeterlidir. Gerektiğinde tedavi kısaltılabilir yada uzatılabilir.

Dr. An, akupunktur tedavisini bir hastasına uygularken rahatsızlığını tespit ettikten birkaç seans sonra netice aldığını söyledi. An, bu tedavi yönteminin boyun ve bel ağrılarına, el uyuşmalarına ve bölgesel hastalıklara karşı olan etkisinin daha yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver