Akupunktur Astım Tedavisi, Akupunktur İle Astım Tedavi Edilir Mi, Akupunktur Ve Astım

akupunktur ve astım tedavisi, akupunkturla astım tedavisi, astım tedavisinde akupunktur, astıma akupunktur tedavisi

Akupunktur ile astım tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Süreğen bir rahatsızlık olan astım, son yılların gözde tedavi yöntemlerinden birisi olan akupunktur ile tedavi edilmektedir. Nefes almada zorlanan, ıslığa benzer sesler çıkartan, daha çok geceleri ve sabahın erken saatlerinde öksürüğe tutulan astım hastaları tüm bu şikayetleri ataklar halinde yaşamaktadırlar. Astım kontrol altına alınmaz ve tedavisi aksatılır ise ölümcül bir tehlikeye dönüşebiliyor. Bu sebeple tedavisine son derece önem gösterilmelidir.

Astım tedavisi için akupunktur yöntemini tercih edenlerin bir çoğunluğu bu yöntemden olumlu sonuçlar elde etmiştir. Çünkü akupunktur bronş genişletici ve mukoza ödemini giderici özellikte olduğu için astım hastaları bu sayede astım krizlerine daha az yakalanmaktadır. Astım krizlerini önleyen akupunktur astım hastalarına büyük bir rahatlık sağlar.

Uzun bir süredir astım tedavisinde kullanılan akupunktur yöntemi bazen tek başına etki göstermekte, bazen de yardımcı bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Ancak her iki şekilde de astım hastalarına akupunkturun faydası dokunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver