Akrep Burcu 2013 Yorumları  

Akrep BURCU 2013 YORUMU

  • Dün
  • Bugün
  • Haftalık
  • Aylık
  • Yıllık
  • Burç Özellikleri
  • Aşk Uyumu

Aşk:Servet:Kariyer:Sağlık:

Sponsorlu Bağlantılar

Akrep Burcu 2013 Yorumu
Sevgili Akrepler İlişkiniz olsa da olmasa da Ocak ayının ilk üç haftası, büyük olasılıkla geçtiğimiz yıl yaşadıklarınızdan farklı olmayacak. Bir ilişkiniz varsa, romantizmi güçlendirin; bir ilişki arayışmdaysanız, davetleri kabul edin çünkü o özel insanla nerede tanışacağınızı bilemezsiniz. Beşinci ev aynı zamanda çocukları, eğlenceyi ve yaratıcılığı temsil eder. Bunların hepsi veya bazıları bu dönemde yaşamınızda etkili olacak.

22 Ocak’ta Jüpiter günlük işleri temsil eden altıncı eviniz Koç burcuna geliyor, işinizle ilgili şanslı bir durum olabilir, yeni bir pozisyon, terfi veya patronlarınızın gözünde parlamanız için yeni bir fırsat doğabilir. Ayrıca işiniz dolayısıyla, size şans getirecek biriyle tanışabilirsiniz. Ama kazanç sağlamak ve ön planda olmak istiyorsanız acele etmeniz gerekecek çünkü Jüpiter 3 Haziranca bu burçtan ayrılıyor. Bu aynı zamanda sizin sağlık alanmızdır, o yüzden Jüpiter’i, bir egzersiz programına başlamak için kullanın. İş yerinde bir spor aktivitesi düzenleyebilir, öğle saatleri için bir yürüyüş ekibi oluşturabilirsiniz,

4 Haziran’da Jüpiter ilişkileri temsil eden yedinci eviniz Boğa burcuna geliyor ve bir yıl boyunca burada kalacak. Sadece her on iki yılda bir gerçekleşen bu geçiş, sevgi ve bağlılık için idealdir. Ciddi bir ilişkiniz varsa, Jüpiter işleri bir sonraki seviyeye taşıma arzusunu tetikleyebilir. Arayış içindeyseniz, bir anda ruh eşinizle karşılaşabilirsiniz. Bu geçiş, çiftler arasındaki bağları güçlendirecektir çünkü birlikte olmaktan çok keyif alacaksınız. Ancak ayaklarınızı yerden kesen biriyle tanışırsanız dikkatli olmanızda fayda var. Yaşadıklarınız gerçek olabilir ama olmayabilir de. Bekleyip görün. Şu anda sadece olumlu yönlere bakıp olumsuzları göz ardı etmeniz mümkündün Aynı şey iş ortaklıklarınız ya da herhangi bir profesyonel danışman (avukat, doktor, muhasebeci, vs.) için de geçerlidir.

Satürn, yenilenmeyi temsil eden on ikinci eviniz Terazi burcundaki ilerleyişini sürdürüyor. Bu hazırlanmak, dönüp kendinize bakmak, geçmiş yedi yılda başarı ve mücadelelerinizi değerlendirmek için ideal bir zamandır. Kendinize karşı dürüst olun. Ne öğrendiniz? Neleri daha iyi yapabilirdiniz? Neleri geliştirmeniz gerekiyor? En büyük başarılarınız hangi alanlarda oldu? Bu ve daha pek çok sorunun yanıtı, Satürn’ün burcunuza geleceği 2013′de yeni bir döneme başladığınızda size yardımcı olacaktır. Buna zaman ayırın ve sizi engelleyen görüntü, duygu ve anılardan kurtulun. Günlük tutmak iyi bir araç olabilir ve bu süreçte kardeşiniz ya da bir akrabanızdan yardım alabilirsiniz.

Uranüs 11 Mart’ta Koç burcuna ilerleyerek yedi yıllık Balık burcu turunu tamamlıyor. Yaratıcılığı, çocukları, romantizmi ve eğlenceyi temsil eden beşinci eviniz balık burcunda geçireceği son haftalarda, süregelen veya bitmemiş hobi ya da evle ilgili projelerinizi tamamlamayı hedeflemelisiniz. Bu aynı zamanda âşık çiftler ve yeni bir ilişki arayışındaki bekârlar için de unutulmaz bir dönem olabilir. Çocuğunuz varsa, geri çekilip çocuklarınıza daha objektif bir gözle bakmaya çalışın. Yaşları ne olursa olsun, olgunlaştıklarını ve artık aynı seviyede bakıma ihtiyaç duymadıklarını görebilirsiniz. Çocuğunuz artık bir genç olmuşsa, o yeni bir yaşam kurarken ebeveyn rolünüz değişmiş olabilir.

Uranüs’ün altıncı evinizden geçeceği gelecek sekiz yıl boyunca iş hayatınız değişecek» Geçen yaz Uranüs’ün Koç burcu ziyareti sırasında bu çoktan gerçekleşmiş olabilir. 2011 yılında olaylar o kadar dramatik olmasa da değişim hâlâ söz konusu. 11 Mart ve 3 Haziran tarihleri arasında Jüpiter ve Uranüs’ün Koç burcunda olmasıyla, şans sizin yanınızda olacak ve siz harika bir fırsatla karşılaşabilirsiniz. Sadece iyi yönleri kadar kötü yönlerini de göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun çünkü iyimserlik objektifliği etkileyebilir. Bu geçişin yanında bir de işe duyduğunuz heyecan, sizi başarabileceğinizden daha fazlasını üstlenmeye teşvik edebilir, önemli olan, hedefleriniz doğrultusunda hangi seçeneklerin iyi olduğuna karar vermektir. Sadece en iyi hedeflerin peşinden gidin.

Bu ay Neptün de burç değiştiriyor. 4 Nisan ve 3 Ağustos arası yapacağı kısa Balık burcu ziyaretiyle, gelecek on dört yılın nasıl olacağına dair bir fikir edineceksiniz. 3 Ağustos sonrasında dördüncü eviniz Kova burcuna geçtiğinde, ev yaşamınız hem huzurlu ve sakin hem de stresli ve karmaşık olacak. Neptün nerede aktifse, beklenmedik gelişmeler olacak ve siz gerçekten neler olup bittiğini anlamakta güçlük çekeceksiniz. Bu, karmaşık mesajlar ve gerçek dışı ifadelerle aile iletişimini etkileyebilir ve başka bakış açılarını anlamak gerçekten zor olabilir. Ancak bu geçiş, evde yapılacak yaratıcı aktiviteler ve bir odanın renk ve dekorunu kendi ruh hâlinize göre ayarlamanız için idealdir. Bir aile bireyi, büyük olasılıkla yaşça büyük bir akrabanız sizin bakımınıza ihtiyaç duyabilir.

Beşinci eviniz Balık burcundaki Neptün, ilişkiniz olsa da olmasa da romantizm için idealdin Bu etki aynı zamanda ebeveyn-çocuk ilişkisini güçlendirir, çocuklarınızın becerilerini ve yeteneklerini keşfedip geliştirmek için ihtiyaç duydukları rehberlik ve teşviki sağlar. Ancak çocuklarınızı oldukları gibi değil, olmalarını istediğiniz gibi görmekten kaçının. Ayrıca siz de kendi yaratıcılığınızı, günlük stresinizi azaltıp kendinizi ifade etmenize olanak veren yeni bir hobi keşfetmelisiniz. Bu geçiş altıncı hissinizi kuvvetlendirecek, o yüzden içsel sesinizi dinleyin, sezgi ve hislerinize güvenerek onu güçlendirin.

Plüton, 2024 yılma kadar kalacağı Oğlak burcundaki geçişini sürdürüyor. Üçüncü evinizde olan Plüton iletişimi, öğrenmeyi, derin düşünceyi ve aynı zamanda komşu ve akrabalarınızla ilişkileri ön planda tutuyor. Yaz veya sonbahar aylarında bu alanların herhangi birinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ancak yönetici gezegeniniz Plüton, Güneşinizle uyumlu bir etki içinde olduğundan, harekete geçip işleri istediğiniz gibi yönlendirme yetkisine sahipsiniz. Kitap okuyarak ya da sırf güzel vakit geçirmek için bir kursa katılarak bile olsa öğrenmeyi listenizde öncelikli hâle getirin. Zihniniz yeni ve farklı bakış açılarına açılacaktır ve insanlarla, değişim için pozitif bir güç olarak iletişim kurabilir, bu etkiyi artırabilirsiniz.

4 Ocak’ta üçüncü eviniz Oğlak burcundaki Güneş tutulması, iletişim ve öğrenmenin önemini tetikliyon Okumak ilgi alanlarınızdan biri olmadıysa bile, etrafınızda ve dünyada olup bitenlere dair giderek artan bir merakla kitaplara ve gazete arşivlerine çekildiğinizi fark edeceksiniz. Ancak yazılı iletişim konusunda dikkatli olun çünkü düşünmeden hareket etmeye eğilimlisiniz. Aynı zamanda trafikte de dikkatli olmalısınız.
1 ve 21 Kasım tarihleri arasında doğduysanız, Satürn on ikinci eviniz Terazi burcundan Güneşiniz ile bağlantı kuracak. 1, 2 veya 3 Kasım’da doğduysanız Satürn bir kez bağlantı kuracak. 4 ve 10 Kasım tarihler arasında doğduysanız Satürn Güneşinizle iki kez temas kuracak, biri yılın ilk üç ayında, diğeri ise Temmuz, Ağustos veya Eylül ayında. Diğer tarihlerde doğduysanız, Satürn yılın ilk üç ayında Güneşinizle kısa bir temasta bulunacak, ardından 2013′de tekrarlanacak.

Doğum gününüz 6 Kasım ve o tarihe yakın birkaç gün içindeyse Mart ve Ağustos aylarında aileyle ilgili konular önem kazanıyor. Aile ilişkileri karmaşık olabilir ve yapılan konuşmalarla yanıt yerine daha çok soruya ulaşabilirsiniz. Özellikle çocuklarınız ve yakın çevreniz dışındaki akrabalarınızla iletişimde sezgileriniz faydalı olacak. Bir akrabanızın bugün ve geçmişteki davranışlarına dair belirli bir seviyede anlayış geliştirebilir, kabullenmeyi başarabilirsiniz.

On ikinci eviniz sağlığı ve yenilenmeyi temsil eder. Kendiniz için iyi bir şey yapın: Bir doktor randevusu alın, diş ve göz kontrollerinizi yaptırın. Sonra rejim, egzersiz, rahatlama, daha çok uyku ve iyi alışkanlıklarla daha sağlıklı bir yaşam tarzına adım atın. Satürn sizi pozitif sonuçlarla ödüllendirecek ve aynı zamanda zaten güçlü olan iradenize güç katacak. Ayrıca geçmişte yaşadığınız ve bugün yaşamınızı ve sizi etkileyen olayları bir çözüme kavuşturmak için gayret gösterebilirsiniz. Bu huzura konuşarak, okuyarak, yazarak veya meditasyon yaparak erişmeniz mümkün. Hasta bir akrabanız sizden yardım isteyebilir ya da bakımevine yatan bir akrabanıza destek olabilirsiniz. En önemlisi, Satürn sizi kendinize iyi davranmaya ve kendi ihtiyaçlarınızı başkalarının talepleriyle dengelemeye teşvik ediyor.

18 ve 22 Kasım tarihleri arasında doğduysanız, 1 Ocak ve 3 Nisan tarihleri arasında Uranüs Balık burcundan Güneşinizle temas kuracak. Bu bağlantı romantizm ve eğlenceyi ön plana çıkarıyor. Çocuklarınız varsa, onlarla güzel anlar geçirebilirsiniz. Aileye yeni bir bireyin katılması da söz konusu. Ocak başında, Jüpiter Balık burcunda Uranüsle buluştuğunda şans sizden yana olacak ve bu da şanslı bir kazanıma ya da bir yatırımdan “elde edeceğiniz gelire neden olabilir; fakat sakın her şeyinizi yatırmayın çünkü Jüpiter çok şey vaat etse de vaatlerinin çok azını yerine getirir. Aynı gezegensel dizilim, 2013′de ciddi bir bağlılığa varabilecek hoş bir ilişkinin başlangıcını renkleyebilir.

Bu geçişle, iş yerinde değişimler yaşanacak. Bu değişimlerden siz de etkilenebilirsiniz? iş arkadaşlarınız da. Yapabileceğiniz en iyi şey her şeyi zamana bırakmak, değişen koşulları kabullenmektir. Ayrıca yılın başlarında, şirketinizde olabilecekler konusunda uyanık olun ve sonra ortaya çıkan bir fırsatı yakalamak için hazır bekleyin. Mart, bu alanda önemli bir ay olacak. Ancak bu dönemde hedeflerinizi dayatmaktan kaçınırı çünkü direnişle karşılaşmanız olası. Bunun yerine, dinleme becerilerinizi ve sezgilerinizi, başkalarının neler düşündüğünü ve onların planlarına en iyi nasıl adapte olabileceğinizi öğrenmek için kullanın.

Günlük yaşamın stres ve sıkıntılarından kaçmak için evinize sığınacak, ailenizle ve boş zamanınızı değerlendirdiğiniz aktivitelerinizle keyifli zaman geçireceksiniz. Ancak Neptün karmaşa, yanlış anlama ve en başında konuşulması gerekenlerin göz ardı edilmesi gibi konularda etkili olduğundan aile içindeki iletişime müdahale edebilir. Siz elinizi çabuk tutun, sorun çözme ve sezgisel becerilerinizi verileri doğrulamak için kullanın, Ardından da harekete geçin. Ayrıca ister bîr arkadaşınız, sevgiliniz, isterse akrabanız olsun, evinizi kimseyle paylaşmaya yeltenmeyin. Çünkü bu sizin hayal ettiğiniz gibi bir deneyim, olmayacaktın Gerekirse evinizin sigortasını yenileyin, özellikle de sel veya şiddetli hava koşullarına maruz kalabilecek bir bölgede yaşıyorsanız.

22, 23 veya 24 Ekim tarihlerinde doğduysanız, Neptün 4 Nisan ve 3 Ağustos tarihleri arasında güneşinizle Balık burcundan temas kuracak, Bu etki sîzin romantik fırsatlarınızı tetikleyecek ve insanları yörüngenize çeken belirsiz, gizli bir çekiciliğe sahip olmanızı sağlayacak. Bu etki, romantizm için en iyi geçişlerden biri olsa da bunu günlük yaşamınızda da kullanabilirsiniz; çünkü insanlar size karşı daha açık olacaklar. Ancak yatırımlar konusunda dikkatli olun. Çünkü tamamen objektif olmanız zorlaşacak, Aynı şey, sizi her dilek ve arzuları doğrultusunda ikna etmeye çalışacak çocuklarınız için de geçerlidir. îyi yanı ise, bunun bir egzersiz programına başlamak ya da ruhunuzu tazeleyen yeni bir aktivite bulmak için doğru bir zaman olmasıdır»

28 Ekim ve 1 Kasım tarihleri arasında doğduysaııız, Plüton üçüncü eviniz Oğlak burcundan. Güneşinizle iletişim kuracak. Düşünceleriniz genelde geçmişe kayacak ve zaman zaman uzun zamandır unuttuğunuz anıları hatırlayacaksınız. Aklınızdan geçenlere dikkat edin; çünkü bu hatırladığınız olaylar, geçmişinizin bugünkü düşünce ve eylemlerinizi nasıl etkilediğini açığa çıkarabilir. Bu bilgiyle hareket edin ve bunları çevrenizin yarattığı insan olarak değil, bugün olduğunuz insan olarak düşünün. Şu anda zihniniz çok sağlıklı bir evrede; daha kolay öğrenip bilgileri daha kolay analiz edebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver