Akıllı Çipli Hap, Akıllı Çipli Hap Nasıl Kullanımı, Akıllı Çipli Hap Nedir

akıllı hap faydaları, akıllı hap kullanımı, akıllı hap nasıl kullanılır, akıllı hap ne demek

Çipli Hap Nedir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Haplarını içmeyi unutanlar için harika bir ürün üretildi. Unutkanlık problemi olanlar, düzenli içilmesi gereken haplarını unutabiliyorlar. Saatleri geciken ve düzenli içilmeyen haplarının da pek bir etkisi bulunmuyor. Özellikle de birden fazla ilaç alıyorsanız her birini hatırlamanız zor oluyordur. O halde size haplarınızı içmenizi hatırlatacak olan bu üründen bahsedelim.

 

Ürünün adı çipli hap(akıllı hapta denilebiliyor). Çipli hap size ilaç saatinizin geldiğini bildirecek bir üründür. Bu ürün, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir şirket tarafından üretildi. Özellikle çok sayıda ilaç almak zorunda kalan şeker ve kalp hastaları için üretildi. Çipli hap hastaya ilaç saatinin geldiğini ve ne kadar dozda alması gerektiğini bildiriyor. Çipli hap, bilgileri aynı zamanda doktora ve hasta yakınlarına da gönderiyor. Telefon ve bilgisayarlara gönderilen bilgiler ile unutkanlık sorunu yaşayan hastalar artık ilaçlarını saatlerinde alabilecekler. Akıllı haplar hakkında uzmanlar, “unutkanlık başlayan hastalar için büyük kolaylık yaratacak bir üründür” diyorlar.

 

Çipli Hap Kullanımı

 

Mikroçip içeren hapı su yardımı ile yutuyorsunuz. Hap mideye ulaştığı zaman çip devreye girerek kolunuza taktığınız banda sinyal gönderiyor. Kolunuza takmış olduğunuz banda gelen sinyaller ilaçla ilgili verileri kaydediyor.  Akıllı telefona iletilen veriler size, hapınızı içme saatinizi hatırlatıp dozunu da ne kadar almanız gerektiğini bildiriyor.

 

Çipli haplar Eylül ayında satışa sunulacak!

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver