Akdeniz Anemisi, Akdeniz Anemisi Belirtisi Nedir, Akdeniz Anemisi Ve Belirtileri

akdeniz anemisinin belirtileri, akdeniz anemisinin belirtisi, akdeniz anemisinin sebep olduğu sorunlar, akdeniz anemisinin yol açtığı sorunlar

Akdeniz anemisinin belirtileri nelerdir?

Çoğu kez demir eksikliği anemisi ile karıştırılan kansızlık hastalığı Akdeniz anemisi, Akdeniz ülkelerinde sıklıkla meydana gelmektedir. Akdeniz anemisi hastalık ve taşıyıcılık gibi iki türü bulunan bir hastalıktır. Akdeniz anemisi belirtilerine değinecek olursak, bu rahatsızlığın kişilerde renk solukluğu ve çabuk yorulma gibi şikayetlerinden başka şikayetler bulunmamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Akdeniz anemisi belirtileri hastalarda hemen yorulma ve renk solukluğu dışında başka şikayetlere sebep olmaz ancak, Akdeniz anemisi hastası veya taşıyıcısı olmak genellikle doğacak olan çocukta çeşitli hususlara sebep olur. İki taşıyıcının evlenmesinden sonra doğan çocukta talasemi majör hastalığı husule gelir. Talasemi majör ağır bir hastalıktır ve çocukta rengin aşırı soluk olması, karaciğer ve dalağın giderek büyümesi, buna bağlı olarak karnın şişmesi, bebeğin gelişme geriliği gibi sorunlar oluşur.

Çeşitli belirtilerle kendini gösteren Akdeniz anemisi hastalığının tedavisi gerçekleşmez ise hastada kansızlık ciddi boyuta oluşabilir ve ilerleyen sorunlarda hayati tehlike husule gelebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver