Akciğer Zarı İltihabı, Akciğer Zarı İltihabı Belirtileri Nelerdir, Akciğer Zarı İltihabı Belirtisi

akciğer zarı iltihabı nasıl belirti gösterir, akciğer zarı iltihabı ve belirtileri, akciğer zarı iltihabının belirtileri, akciğer zarının iltihaplanması

Akciğer zarı iltihabı belirtileri

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Akciğerlerin üstünü kaplayan çift katmanlı plevra adı verilen zarın çeşitli mikroplardan dolayı tahrip olmasıyla husule gelen akciğer zarı iltihabı belli başlı şikayetlerin ortaya çıkmasına sebep olur. Akciğer zarı iltihabının yol açtığı bu şikayetleri siz değerli ziyaretçilerimiz için sayfamızda paylaşıyor ve akciğer zarı iltihabı belirtileri hakkında bilgilenmenize muavenet ediyoruz.

Akciğer zarı iltihabı hastalarında başta göğüs ağrısı olmak üzere mütenevvi sıkıntılar belirir. Nefes almada güçlük çekme de bu belirtilerin başında gelir. Çünkü plevra çift katmanlı bir zardır ve arasında bulunan sıvının mikroplardan dolayı artmış olması akciğerlerin göğüs kafesinde rahat hareket etmesini kısıtlamaktadır. Bu kısıtlılık solunum görevi gören akciğerlerin işlevini etkiler.

Bazı hastalarda öksürük ve ateşlenme gibi belirtilerde görülür. Akciğer zarı iltihabına neden olan mikrobun cinsine göre de bu değişir. Hastanın kendini yorgun hissetmesi, halsizleşmesi ve bir şey yapma isteği duymaması da akciğer zarı iltihabının belirtileri arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver