Akciğer İltihabı, Akciğer İltihabı Belirtileri, Akciğer İltihabı Belirtisi

akciğer iltihabı hastalığı, akciğer iltihabı hastalığının belirtileri, akciğer iltihabı nasıl belirti verir, akciğer iltihabı pnömi

Akciğer iltihabı belirtileri nelerdir?

Göğüs kafesi içinde sağlı ve sollu olarak iki bölümden oluşan akciğerler, oksijeni kana vermek karbonmonoksiti kandan atmak gibi önemli görevleri bulunan uzuvlarımızdan biri olduğu için husule gelen çeşitli sorunlar akciğerlerin işlevini bozacaktır. Özellikle de de akciğer iltihaplanması (pnömi) sorunu oldukça ciddiye alınmalı ve akciğer iltihaplanması belirtileri hissedilir hissedilmez tedavi için uzman bir hekime danışılmalıdır. Peki, akciğerlerde iltihaplanma olduğu nasıl anlaşılır? Akciğerlerde iltihaplanma belirtileri neler? İşte cevapları:

Sponsorlu Bağlantılar

Akciğer iltihabının belirtileri

Akciğerlerde iltihaplanma belirtileri

 

Akciğer iltihabının belirtilerinin başında kanlı öksürük gelmektedir. Hasta öksürürken aynı zamanda kanlı bir şekilde balgamda çıkarmaktadır. Kanlı balgam ve öksürüğün yanı sıra hasta göğsünde şiddetli ağrılar hissedir. Bunlara ilaveten titreme nöbetleri de husule gelmektedir. Ayrıca hastada yüksek ateş sorunu da ortaya çıkmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver