Akciğer Enfeksiyon Belirtileri, Akciğer Enfeksiyonları, Akciğer Enfeksiyonlarının Belirtisi

akciğer enfeksiyonu belirtileri nelerdir, akciğer enfeksiyonu nasıl anlaşılır, ,

Akciğer enfeksiyonu belirtileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Akut ve kronik olarak ikiye ayrılan akciğer enfeksiyonlarının belirtileri değişiklik gösterse de var olma sebepleri hemen hemen aynı sorunlar olmakta ve bakteriyel, viral, candida sebeplerden doğan enfeksiyonların da çağımızda en sık rastlananları zatürre ve bronşittir. Genel olarak belirtilerinden bahsedecek olursak nefes almada zorlanma, nefes alırken hırıltı sesinin duyulması, kuru ve inatçı öksürük, göğüste dolgunluk ve balgam çıkarmadır.

 

 

Akciğer enfeksiyonu belirtileri nelerdir?

 

Akciğer enfeksiyonları hayati tehlike taşıdığı için erken evrelerde fark edilip tedavi edilmesi son derece önemlidir. Katiyen ihmal edilmemesi gereken bu sorun bakterilerden kaynaklı ise vücutta iltihaplanmaya ve şişliklere yol açar. Bazıları da vücudun çeşitli bölgelerinde tahrişe neden olur ve antibiyotik kullanılmasına rağmen geçmemektedir. Cilt üzerinde kabarıklıklar, iltihaplı sivilceler ortaya çıkarken, cilt aşırı kurumakta ve kızarmaktadır. Ayrıca bu sorundan kaynaklı nefes darlığı ve yorgunluk şikayetleri de ortaya çıkmaktadır. Daha da ilerleyen akciğer enfeksiyonları idrar yolu iltihaplanmalarına da yol açar.

Viral akciğer enfeksiyonu belirtilerine değinecek olursak; hafif veya şiddetli öksürük, burun akıntısı, boğazda ağrı, nefes darlığı, dudakların ve tırnakların renginde morarma, hafif ateş ve kulak enfeksiyonlarıdır. Candida akciğer enfeksiyonlarının belirtileri de kaslarda ağrı, baş ağrıları, burun akıntısı ve nefes darlığıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver