Ailevi Akdeniz Ateşi Nasıl Tedavi Edilir, Ailevi Akdeniz Ateşi Tedavi Edilir Mi, Ailevi Akdeniz Ateşi Tedavi Yolları

Ailevi Akdeniz ateşi tedavi yöntemleri, Ailevi Akdeniz ateşi ve tedavisi, Ailevi Akdeniz ateşinin tedavisi, Ailevi Akdeniz ateşinin tedavisi var mı

Ailevi Akdeniz Ateşi Tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Genetik bir hastalık olan Ailevi Akdeniz Ateşi tedavi edilebilir bir hastalıktır ama bu hastalığın tamamen ortadan kalkması ne yazık ki günümüzde henüz mümkün değildir. Ailevi Akdeniz Ateşi hastalığının tedavisi için uygulanan yöntemler sadece hastalığın ortaya çıkardığı bozuklukları yok etmek ve hastaların daha sağlıklı yaşam sürmesi içindir.

Ailevi Akdeniz Ateşi tedavisi için Kolşisin adı verilen bir ilaç kullanılmaktadır. Bu ilaç Kolşisin çiğdem bitkisinden elde edilir. Türkiye’de bu ilaç Colchicum Dispert ve Kolsin adı ile Ailevi Akdeniz Ateşi hastalarına satışa sunulmaktadır.

Ailevi Akdeniz Ateşi zaman zaman ataklar halinde kendini göstermektedir. Hastalar bu atakları yaşamamak veya hafif atlatmak için Ailevi Akdeniz Ateşi ilacını hekimleri aksini söyleyen kadar aksatmadan ömür boyu kullanmalıdırlar. Kolşisin aynı zamanda düzenli ve yeterli dozda kullanıldığında amiloidoz gelişimini engellemekte hatta bazen idrarla protein kaybı ve böbrek yetmezliği belirtilerinde bir miktar düzelmede sağlamaktadır.

Aileci Akdeniz Ateşi hastalığı için kullanılan ilaçlar aynı zamanda iltihabı baskılayıcı özelliği de bulunmaktadır. Bu nedenler gut ve Behçet hastalığı gibi başka hastalıklarında tedavisinde kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver