Ahmet Maranki Sivilce Tedavisi İçin Sinirotu Kürü ve Sinir Otu Faydaları Hakkında Bilgi

Aşağıda Ahmet Maranki Sivilce Tedavisi İçin Sinirotu Kürü ve Sinir Otu Faydaları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ahmet Maranki Sivilce Tedavisi İçin Sinirotu Kürü ve Sinir Otu Faydaları

Sinir otu olarak bilinen şifalı bitki her ne kadar ashabiyete ve sinirlilik haline bitkisel çözüm yolu sağlamak amacıyla kullanılsa da Prof. Dr. Ahmet Maranki tarafından sivilce ve akne tedavisi için de tavsiye ediliyor. Şimdi sizlere sinir otunun faydaları, sivilceler için sinirotu nasıl kullanılır, sinir otu ne işe yarar bunları biraz daha ayrıntılı bir şekilde konuşalım.

Sinir Otu Nedir? Sinir Otunun Faydaları Nelerdir? Sinir otu ne işe yarar? Sinir otu çayının faydaları nelerdir? Sinit otu çayı nasıl yapılır? sinir otunun faydası ve yararları

Sinir otu nedir? Nerelerde yetişir?

Sinir otu, yol kenarlarında, mezarlıklarda ve rutubetli yerlerde yetişir. Sivri sinir otu (Plantago lanceolata) ve yapraksız sinir otu (Plantago major) sıklıkla 40 santimetreye kadar büyüyebilir. Özellikle besleyici maddelerin zengin olduğu kırlarda, yamaçlarda ve yol kenarlarında görülmektedir. Bu bitki Mayıs’tan Eylül’e kadar varlığını sürdürmektedir.

Sinir Otunun Faydaları Nelerdir?

Her iki sinir otu çeşidi de iltihap durdurucu özelliğe sahiptir. İhtiva ettiği müessir maddeler “Aucubin”, “Allantoin”, “Flavonoid” ve “Tanenler” kaşıntıyı giderir, kanın pıhtılaşmasını ve yaranın iyileşmesini sağlayarak, yaranın iz bırakmasını önler. Ayrıca eterik yağ, A, C ve K vitaminleri, labenzim, invertin, emulsin, silisik asit, fosforik asit, glikozid ve müsilaj bu bitkinin ihtiva ettiği diğer maddelerdir. Sinir otunun ezilmiş yaprakları yaraları kirden koruyan ve mikrop bulaşmasını engelleyen bir sıvı salgılar, ateş düşürücü, kramp giderici, antibakteriyel, kan yapıcı, kanama durdurucu tesirleri de olan bu yaprak özünün çok geniş bir kullanım sahası vardır.

Sinir otu hangi rahatsızlıklarda kullanılabilir:
* Ezilme ve berelenme gibi harici yaralanmalarda olduğu kadar, açık yara ve böcek sokmalarında.
*Diş eti iltihabında.
*Öksürük, bronşit ve solunum yollarındaki tıkayıcı balgam şikâyetinde.
*Mide-bağırsak hastalıklarında.
*İdrar yolu enfeksiyonlarında.

Sinir otunun faydaları hakkında daha geniş bilgi için Sızıntı Dergisi’nin sinir otu konulu yazısını okuyabilirsiniz.

Sinir otu tohumu, tohum olarak yenirse böbrek taşlarını düşürür.

Sinir otu şurubu kanı temizler.

Sinir otu çayı ve şurubu tarifi ünlü Ayşe Tüter’e ait.

Sinir otu çayı nasıl yapılır?

Sinir otu çayı Hazırlanışı: 1tatlı kaşığı sinir otu, 1 tatlı kaşığı kekik,1 su bardağı su ile haşlanıp süzülür.

Sinir Otu Şurubu: 1 su bardağı sinir otu robottan geçirilir. biraz su,1 su bardağı şeker,1 su bardağı bal,3 karanfil kısık ateşte 10 dakika kaynatılır. Koyuca bir şerbet olduktan sonra soğutularak şişelere konur ve buzdolabına konur. Bundan hergün büyüklere 1 çorba kaşığı,çocuklara 1tatlı kaşığı verilmelidir.1,5 ay süreyle içilmelidir.

Konunu anahtar kelimeleri: sinir otu,sinir otunun faydaları,sinir otu faydaları,sinirotu,kırk sinir otunun faydaları,sinirotu faydaları,sinir otu nedir,sinir otu nasıl kullanılır,sinir otu ne işe yarar,sinir otunun yararları

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver