Ahmet Maranki Elma Çayı, Ahmet Maranki Elma Çayı Hazırlama, Ahmet Maranki Elma Çayı Kürü

elma çayı, elma çayı nasıl hazırlanır, maranki elma çayı,

Ahmet Maranki elma çayı tarifi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kolesterolü düşüren, damar sertliğine iyi gelen, cilde tazelik katan, bulantı ve kusmaları önlemede son derece faydalı olan, vücuttaki toksinleri atan ve buna benzer daha birçok faydaları bulunan elma çayı Ahmet Maranki tarafından her gün bir bardak içilmesi önerilen bitki çaylarındandır. Elma çayını ister kurutulmuş elma parçalarından hazırlayabilir, isterseniz de elmanın kabuklarını soyarak elma çayını hazırlayıp içebilirsiniz.

Elma kabuklarından ve elma kurusundan hazırlanan elma çayı elma çiçeklerinden de hazırlanabilir. Ahmet Maranki elma çayını her türlü hazırlamanın faydalı olduğunu söylemekte ve hangisi kolayınıza geliyorsa onu yapmanızı önermektedir.

Elma çiçeklerinden elma çayı hazırlamak için;

İki su bardağı kaynayan suyun içine iki çay kaşığı elma çiçeği atın. Beş taşım kaynattıktan sonra ateşin altını kapatın ve on dakika demlemeye bırakın. Demlendikten sonra elma çayını için. Eğer sade olarak içemiyorsanız bal ile tatlandırabilirsiniz.

Elma kabuklarından ya da elma elma kurusundan elma çayı hazırlamak için;

Bir adet kurumuş elma ya da bir adet kabukları soyulmuş elma, iki dilim portakal ve bir dilim limonla birlikte ıslatılmalı, bir gece bekletilmeli. Bir sonraki gün karışım ateşte on dakika kaynatılmalı ve her gün bir bardak içilmeli.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver