Ağza Acı Su Gelmesi, Ağza Acı Su Gelmesi Neyin Belirtisi, Ağza Ekşi Su Gelmesi, Ağza Neden Acı Su Gelir

mideden ağıza acı su gelmesinin nedenleri, mideden ağza acı su gelmesi, mideden ağza acı su gelmesinin nedenleri

Mideden ağıza acı su gelmesi

Günümüzün en yaygın yaşanan sağlık problemleri arasında yer alan ve mide rahatsızlıklarından olan reflü, husule geldiği bünyelerde bilhassa da yemek sonrası ağza acı su gelmesi şikayetine neden olmaktadır. Mideden ağza acı su gelmesi reflü hastalığının bir semptomu olduğu bilinmeli ve bu soruna karşı önlem alıp, temkinli davranılmalıdır. Hemen hemen her yaş grubundan görülebilen reflü önemsenmez ve zamanında tedavi edilmezse, yemek borusunda ciddi sıkıntılara yol açabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ağza acı su neden gelir?

Küçükten büyüğe hepimizin sağlığını olumsuz yönde tehdit eden reflü hastalığının aşırı kiloya sahip olanlarda, aşırı stres altında yaşayanlarda ve yaşı ilerlemiş olan kişilerde görülme ihtimali daha yüksek olduğu bilinmektedir. Midede husule gelen asidin, yukarı yani yutma borusuna kaçması, reflü hastalarının ağızlarında hissettikleri acı suyun sebebidir. İdeden yukarı doğru kaçan bu sıvı hem asit içerikli hem de safra içerdiği için, ağızda acı su hissi yaşatır.

Ağza acı su gelmesi ile birlikte göğüs kemiğinizin arka kısmında yanma ve yemiş olduğunu gıdaların ekşi ve acı bir şekilde ağzınıza geri gelmesi reflünün en önemli belirtileri arasında olduğunu unutmamalı ve bu sorunları yaşadığınız zaman hemen uzman bir hekime başvurmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver