Ağrıyan Dişe Kolaylıkla Tedavi, Diş Ağrıları, Diş Ağrılarına Ne İyi Gelir

diş ağrılarını ne geçirir, diş ağrısı, diş ağrısı sebepleri, diş ağrısı ve tedavisi

Dişinizmi Ağrıyor? Diş Ağrısından Kurtulmanın Yolu

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Dil ağrısının her insan hayatında bir defada olsa yaşamıştır. Diş ağrısının en önemli sebeplerinden biriside, dişleri düzenli ve sağlıklı fırçalamamaktır. Özellikle yemeklerden sonra, yemek artıklarınında diş aralarına girmesi nedeni ile diş ağrısı artar. Diş ağrısı oldukça rahatsız edici bir durumdur. Aniden dişinizmi ağrıdı? Sizlere mükemmel tavsiyelerimiz var. Ağrıyan dişinizin ağrısını gidermek istiyorsanız, makalemizi bir inceleyiniz..

Yemekten sonra fırçalanmayan dişler gün geçtikçe dişlerimizi çürüterek ağrı yapabilir.Eğer biraz olsun diş ağrısı çektiyseniz bunun nasıl bir acı olduğunu iyi bilirsiniz.Peki diş ağrısını geçirmenin yolları nelerdir?

Öncelikle ağrıyan dişimiz üzerindeki yemek kırıntılarının giderilmesi için dişimiz güzelce fırçalanmalıdır.Daha sonra su bardağının yarısına kadar su koyulduktan sonra yarım çay kaşığı tuz suyla karıştırılmalıdır.Karışımdan sonra oluşan tuzlu su ile ağız iyice çalkalanmalıdır.
Bir diger yöntem ise eğer ağrıyan dişimiz çürük ise karanfil yağından fazla dökmemek suretiyle bir miktar pamuğa dökerek dişimize koyabiliriz.Karanfil yağının tahrip edici özelliği olduğundan diş etine sızmaması için pamuğa fazla dökülmemelidir.Karanfil yağı yoksa yağlı pamuk yerine karanfilin kendisini de koyabiliriz.
Dişiniz ağrıdıgında mutlaka bir diş hekimine görünmelisiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver