Ağrısız Kanamasız Bademcik Ameliyatı, Bademcik Ameliyatı, Bademcik Ameliyatı Kanamasız Nasıl Yapılır

kanamasız bademcik ameliyatı nasıl yapılır, kanamasız bademcik operasyonu, kanamasız bademcik tedavisi,

Kanamasız bademcik ameliyatı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bademcik, boğaz bölgesinde yer alan, vücudun savunma sisteminde önemli rolü bulunan unsurlardan biri olup solunum yolu ile vücudumuza girmeye çalışan mikropları engellemekle mesuldür. Bilhassa çocuklarda sık sık ortaya çıkan bademcik şişmeleri bademciğin dışarıdan birtakım mikrop ve bakterileri alarak hacmen büyümesi anlamına gelmekte ve iriliği had safhalara ulaşan bademcik tedavisi için ameliyat önerilmektedir. Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte bademcik ameliyatı artık ağrısız ve kanamasız olarak gerçekleşmektedir. Bu yazımızda sizlere kanamasız bademcik ameliyatı nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.


Bademciğin boyutunda ciddi bir büyüme gerçekleşmişse, ilk uygulanan tedavi yöntemlerine de bir cevap alınamıyorsa kanamasız bademcik tedavisi uygulamasına başvurulur. Bu zamana kadar gerçekleşen klasik bademcik ameliyatlarından farklı bir metot olan kanamasız bademcik ameliyatı “thermal welding” sistemi kullanılarak yapılmaktadır. Thermal welding sistemi sayesinde bademcik ameliyatı yaraları da hızla iyileşmektedir. Klasik yöntemlerle 2-3 haftada iyileşen yaralar bu sistem ile bir haftada iyileşmektedir.

Daha çok çocukların bademcik tedavisinden kullanılan thermal welding yöntemi uygulama öncesi uzman hekiminizle detaylı bir görüşme yapmalısınız. Ağrısız ve kanamasız bademcik ameliyatı tedavisi hakkında alacağınız bilgiler sayesinde yöntemin ne kadar faydalı olduğunu kulaklarınızla da duymuş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver