Ağrılara Nöral Terapi, Bel Ağrılarına Nöral Terap, Boyun Ağrılarına Nöral Terapi

migren ağrılarına nöral terapi, Nöral terapi ne demek, nöral terapi nedir, nöral terapi tedavi yöntemi

Nöral terapi nedir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Çok eski zamanlarda ortaya çıkarak, birçok kişinin derdine derman olan ve halende olmaya devam eden, aynı zamanda giderek Türkiye’de de tercih edilen nöral terapi, ağrıların tedavi edilmesinde kullanılan tamamlayıcı bir tıp dalıdır. Ağrıların tedavisi için uygulanan bu yöntem zorunlu değildir ve eğer hasta isterse nöral terapi yöntemini reddetme hakkına sahiptir.

 

Nöral terapi yönteminin anavatanı Doğu Almanya’dır.Bu yöntem ilk defa Doğu Almanya’da ortaya çıkmış ve kullanılmaya başlanmıştır. Zamanla Almanya’da yaygın olarak kullanılmaya başlayan bu yöntem, Avusturya ve İsviçre’de de uygulama sokulmuştur. Son zamanlarda Türkiye’de bu uygulamayı kullanan ülkeler arasına girmiştir.

 

Nöral terapi nedir?

 

Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Meliha Kasapoğlu, nöral terapi yöntemi nedir, sorusunu şöyle cevapladı:

“Nöralterapi; ‘enjeksiyon yöntemi ile lokal anestezik kullanılarak, otonom sinir sisteminin etkilenmesi ile vücudun kendi kendini iyileştirme ve denge sağlama sisteminin aktive edilmesidir’. Nöralterapide, lokal anestezik maddenin anestezik etkisi kullanılmıyor. Otonom sinir sisteminin oluşturduğu, enerji yükseltici (hiperpolarize edici) uyarı ile tedavi sağlanıyor. Geçirilen kazalar, enfeksiyonlar, ameliyatlar, travmalar kısacası dışarıdan gelen tüm uyarılar, otonom sinir sistemine kaydediliyor. Zaman içinde vücut bunu taşıyamayacak hale geldiğinde ise kronik ağrılar ortaya çıkıyor. Nöralterapi de sinir sistemindeki iletim bozukluğunun elektriksel aktivitesini yükselterek, biyoelektriksel olarak iyileşme sağlıyor.”

Nöral terapi yöntemi hastalara bir seçenek olarak sunuluyor ve eğer hasta yöntemin uygulanmasını istemiyorsa, yöntem uygulanmıyor. Tedavi, kronik ağrı çeken hastalar tarafından bizzat isteniyor. Bu yöntem ilaç kullanımı gerekmeden doğal yollarla tedavi sağlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver