Ağrı Migren Nöbetleri, İlaç Kullanmadan Migren Tedavisi, Migren İlaç Kullanmadan Nasıl Tedavi Edilir

migren ilaçsız tedavisi, migren nasıl geçer, migren nasıl tedavi edilir, migrene ilaçsız tedavi

İlaçsız migren tedavisi

Daha çok kafanın arka bölgesinde ve şakaklarda hissedilen migren ağrısı, ekseri gözlerde başlar ve bazı durumlarda boyundan omuza, kollara hatta ayaklara kadar inip, şiddetli bir şekilde kendini hissettirmektedir. Dayanılması oldukça güç olduğu söylenen migren, daha çok kadınları hedef alır ve husule geldiği durumda da, bireyin günlük hayatını tamamen bozar. Tüm dünyada en sık rastlanan sorunlarından olan migren ağrısı, mütenevvi sağlık sorunlarının görülmesine de zemin hazırlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Migren ilaçsız tedavisi

Migren hastaları için geliştirilen bir yöntem, migrenin ilaç kullanmadan tedavi edilebilmesini sağlıyor. Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa, refleks terapi sayesinde migrenin artık ilaç kullanarak değil, ilaçsız olarak tedavisinin mümkün olduğunu söylemekte. Ataklar refleks terapinin 4.seansından itibaren azalma gösteriyor ve hastalar rahatlıyor. Son dönemlerde yoğun bir ilgi gören refleks terapi yöntemini Şenbursa şöyle anlatıyor:

“Refleks terapinin migren hastalığında etkinliği çok yüksek olmakla beraber, tedavi protokolü her hastanın ağrısının lokalizasyonu, şiddeti ve şekline göre değişiklik gösterir. Örneğin kafanın ön tarafından gelen ağrı safra kesesi meridyeni ile yakın ilişkidedir. Boyundan gelen ağrı ise mesane meridyeni ile ilişkilidir. Hastanın blokasyon alanlarının tespiti ve genel değerlendirilmesinin ardından kişiye özel tedavi planlanır. Uygulama ortalama olarak haftada 2 kere yapılır, tedavinin süresi hastaya göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama 4 seanstan itibaren kişiler rahatlamayı ve atakların şiddetinin azaldığını gözlemlemeye başlar.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver