Ağrı Kesici Kullanmanın Sağlığa Zararları, Ağrı Kesici Kullanmanın Zararları, Ağrı Kesici Zararları

ağrı kesiciler zararlı mı, ağrı kesicilerin böbreklere zararları, ağrı kesicilerin mideye zararları,

Ağrı kesicilerin zararları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Çoğumuzun evinde yığınla ağrı kesici ilaç bulunmakta ve ufacık bir yerimizin ağrımasında ağrımızın dinmesini sağlaması için koşa koşa ağrı kesici ilaçlara gitmekteyiz. Fakat uzmanlar her ağrıda ağrı kesicilere sarılmamızın, gerekli gereksiz ağrı kesici tüketilmesinin kısacası gelişigüzel kullanılmasının yarardan çok zarar sağladığını söylemekteler. İşte uzmanların dilinden gereksiz yere ağrı kesici kullanmanın zararları;

Ağrı kesici kullanımında çok fazla yanlışlık yapıldığını söyleyen uzmanlar, gelişigüzel kullanılan ağrı kesicilerin yan etkilerine oldukça dikkat edilmesini öneriyorlar. Çünkü ağrı kesicilerin aşırı tüketimi sindirim sisteminde büyük hasarlara yol açabiliyor. Hatta zamanla mukoza kanamalarına bile sebebiyet vermektedir.

Uzmanlar ağrı kesici kullanmanın zararları hakkında bahsederken bilhassa aç karnına tüketilmemesinin altını çizdiler. Yanlış, düzensiz ve uzun süreli kullanılan ağrı kesiciler karaciğer fonksiyonlarını bozmakta, böbreklere ve mideye zarar vermektedir.

Ağrıyan bir yeriniz olduğunuz zaman hemen ilaca sarılmamalı istirahat ederek, krem ilaçlar kullanarak veya masaj yaparak ağrı ortadan kaldırmayı denemelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver