Ağlamak Faydalı Mı, Ağlamak Faydalı Mıdır, Ağlamak Hangi Hastalıklara İyi Gelir

ağlamak hangi hastalıkları önler, ağlamak nelere iyi gelir, ağlamak neye iyi gelir, ağlamanı yararları nelerdir

Ağlamanın faydaları nelerdir?

Hani hep derler ya, “ağla açılırsın” diye, aslında bu söz o kadar doğru bir söz ki, ne yazık ki bazılarımız ağlamayı gururuna yediremediği için, göz yaşlarını içine akıtmayı tercih eder ve sorunlarının üstesinden, canını yakan şeylerden dolayı ağlamayıp güçlü olduğunu kanıtlamaya çalışır. Oysa ki, bu şekilde davranmanın kendi sağlığınıza zararlı olduğunu biliyor muydunuz? Siz ağlamayarak kendinize ya da başkalarına güçlü olduğunuz kanıtlamaya çalışırken, hem beden hem de ruh sağlığınız ne yazık ki bu davranışınızdan kötü etkileniyor. Çünkü ağlamak, gerçekten kişiyi rahatlatıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Ağlamak faydalı mı?

Gözyaşlarınızı içinize akıtmak yerine, bırakın gitsin. Ağlayın, ağlamaktan utanmayın, ağlamayı zayıflık olarak görmeyin, duygularınızı duşa vurun ve rahatlayın. Ağlamaktan kaçınmak ruhsal hastalıklara yakalanma riskini arttırırken, ağladığınız zaman bu riski daha aza indiriyorsunuz. İşte ağlamanın bedeninize ve ruhunuza sağladığı mütenevvi faydalar.

Ağlamanın yararları

 

  • Stres, hemen hemen hepimizin gün içerisinde sıklıkla karşılaştığı bir sorun olmakta ve bu sorundan kurtulmanın en etkili yolu da, ağlamaktır. Ağladığınız zaman rahatlayacak, stresinizi atacak ve bedeninizde mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlayacaksınız.
  • Yapılan araştırmalara göre ağlayan kişiler, ağlamaktan kaçınanlara oranla tıbbi rahatsızlıklara daha az yakalanmaktalar. Çünkü üzüntünüzü içinize attığınız zaman, dert sahibi olmazsınız.
  • Ağlamak kalbe de yararlıdır. Kişi ağladığı zaman kalp damarları açılır, kalp daha az sıkışır ve kalp hastalıklarının görülme ihtimali azalır.
  • Üzüntülü olduğunuz durumlarda uyumakta güçlük çekersiniz. Oysa ki böyle bir durumda ağlamak, sizin rahat uyumanızı sağlayacaktır.
  • Ağlamak göz kuruluğu şikayetini de önlüyor.
  • Sıkıntılı zamanlarda tansiyonunuz yükseliyorsa, ağlamak tansiyonunuz düşürür.
  • Üzgün olduğu dönemlerde aşırı yemek yeme eğilimi olan kişilerin ağlaması, iştahlarını da kapatır, daha az yemek yeme ihtiyacı hisseder.
  • Sponsorlu Bağlantılar

    Cevap Ver