Ağızdan Salya Akması Nedeni, Ağızdan Salya Gelmesi, Ağızdan Su Gelmesinin Nedeni

uykuda ağızdan su gelmesinin nedeni nedir, uyurken ağızdan salya akmasının nedeni nedir, uyurken ağızdan salya akmasının sebepleri, uyurken ağızdan salya gelmesi

Uyurken ağız suyu akmasının nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Uyurken ağızdan su akması genelde çoğumuzun şikayetlendiği bir sorun olmakta ve bu sorunun neden kaynaklandığını öğrenmek için ilk öncelik uzman bir hekime danışmaktadır. Peki bu sorunun ortaya çıkmasındaki neden veya nedenler nelerdir? Ağızdan salya gelmesinin nedeni ne olmakta ve nasıl bir çözüm yolu izlenmelidir? İşte tüm bu soruların cevaplarını ağızdan su gelmesi problemi yaşayan kişiler için uzmanlarımıza sorduk.

Ağızdan salya gelmesinin mütenevvi nedenleri bulunur. Bu nedenleri başında ise burundan nefes almayı engelleyen bir sorunun varlığı gelmektedir. Mide ve yemek borusunda ortaya çıkan problemler ve parazitlerde uyurken ağızdan su gelmesine sebep olan diğer faktörlerdir.

Uyurken ağızdan salya gelmesinin nedeni üni araştırmak için uzman doktor kaka tahlili ister. Kaka tahlilinde eğer ki parazite rastlanırsa bu parazitin cinsi araştırılı ve tedavi ona göre şekillendirilir. Kaka tahlilinde parazite rastlanmadığı durumlarda ise reflü yönünden araştırılmaya gidilir.

Genelde uyurken ağızdan salya gelmesinin nedeni parazitlerdir. Yani kıl kurdu diye de tanımlanan bu sorun ağız suyu akmasına sebep olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver