Ağızda Kemik Kaybı, Ağızda Kemik Kaybı Tedavisi, Diş Tedavisinde Kök Hücre

kemik kaybı tedavisi, kemik kaybına kök hücre tedavisi, kök hücre, kök hücre diş tedavisi

Kök hücre ile diş tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kök hücrenin tedavi alanları gitgide genişliyor. Ağızdaki kemik kaybı, kök hücre yöntemi ile tedavi edilebiliyor. Diş tedavisinde hastaların yüzünü güldüren bu yöntem ile başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır. Kemik kaybı için kullanılan kök hücre uygulaması hakkında Dr. Ali Arif Özzeybek’in verdiği bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

 

“İmplant tedavisinin, ağızda kemik kaybının çok olduğu hastalara uygulanması zordur. İmplant tedavisi için aşırı bir özen gösterilmelidir. İmplant yatağının hazırlanma aşaması son derece önemlidir. Bu yöntem yerine artık kök hücre tedavisi uygulanacak. Kök hücre tedavisinde hastanın kalça bölgesinden kemik alınacak ve kemik tozu ile birleştirilerek çene bölgesinde kemik kaybının çok olduğu bölgeye uygulanacak. Kalçadan alınan kemik iliği çok kalitelidir. Kök hücre uygulaması ile zahmetsiz ve ikinci bir cerrahi işleme gerek kalmadan hasta yeni çene kemiği yapısına sahip oluyor.

Üstelik kök hücre yöntemi ile yeni kemik daha kısa bir sürede oluşuyor. Daha önceki yöntemle yeni kemiğin oluşumu 6-9 ayı bulurken, kök hücre ile bu süre 3-4 aya düştü. Bu yöntem şimdilik  Türkiye’de uygulanmıyor ama yakın bir zamanda Türkiye’dede uygulanmaya başlayacak.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver