ağ Geçiş Yolu nedir gateway anlamı gateway nedir kısaca Ağ Geçidi

Etiketler: Ağ Geçidi nedir, kısaca gateway

Ağ Geçidi veya Geçiş Yolu Nedir Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Ağ Geçidi veya Geçiş Yolu Nedir

İngilizce gateway olarak karşımıza çıkan ağ geçidi veya geçiş yolu olarak tanımlanan network uygulamalarında farklı şekillerde kullanılan ve kapalı bir alandan dışarıya örneğin internete çıkma olanağı sunan cihazlardır. Bir başka ağ için giriş sağlayan ağ noktasıdır. Buna bir örnek verecek olursak, şu an okumakta olduğunuz sayfayı DijitalTeknoloji.Net’in sizlere sunduğu ağ geçidi üzerinden geçerek ulaşıyorsunuz.

Bir başka kullanım şekli farklı protokoller kullanan ağların birbirlerine bağlanmasını sağlamaktır. Internet veya başka bir networke bağlanmak için kullanıldığında bilgisayarların TCP/IP konfigürasyonunda Gateway olarak tasarlanan cihazın ip adresi tanımlanmalıdır. Bu şekilde kullanımı yönlendiriciler (Router gibi) vasıtasıyla yapılmaktadır.

Son Aramalar: Ağ Geçidi nedir, ağ Geçiş Yolu nedir, gateway anlamı, gateway nedir, kısaca Ağ Geçidi, kısaca gateway

gecit yolu nedir, geçiş yolu nedir, Ağ geçidi yanıtı yok, geçiş yolu resmi, ağ geçiti yanıtı nedir, Ağ gecidi yanıtı ne demek, Ag gecıdı yanıtı yok ne demek, modem ağ geçişim kaçtır, gateway geçit yolları hakkında bilgi, nokaiavea ağ geçiti yaniti yok ne demek

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver