Afyon Kocatepe Üniversitesi Afyon Kocatepe Üniversitesi Harç Ücretleri Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt Tarihleri

Harç Ücretleri Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt İçin Belgeler, Harç Ücretleri

Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt için gerekli belgeleri, bölümlerin harç ücretlerini yayınladı. Üniversite sonuçlarının açıklanması ile birlikte kayıt işlemleri başlıyor. Peki kayıt için gerekli belgeler nelerdir?

Bu yazıda Afyon Kocatepe Üniversitesinin kayıt tarihlerini; harç ödemesi bilgilerini ve kayıt için gerekli belgeleri gerek üniversitenin resmi sitesinden bulunan linkleri paylaşarak gerekse yorumlarla dile getirilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kayıt için Belgeler ve Harç Ücretleri ile ilgili bilgiler

2012 Son Durum: Üniversitede 1. Öğretim okuyanlar için harçlar kaldırıldı…

Detaylı bilgi için tıklayın…

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ
2012-2013 ÖĞRETİM YILI YENİ KAYIT İŞLEMLERİ
 

Değerli öğrencimiz,

Ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri olan Afyon Kocatepe Üniversitesinde eğitim alacak olmanız nedeniyle sizi tebrik ediyoruz. Tüm üniversitelerde olduğu gibi, üniversitemizde de kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Size gönderilen bu yazıyı dikkatlice okuyup ilk kayıt işlemleri ile ilgili her adımı titiz bir şekilde yerine getirirseniz yapacağınız kayıt sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

 

İNTERNETTEN ÖN KAYIT İŞLEMLERİ

v Kayıtla ilgili detaylı bilgileri obs.aku.edu.tr/yenikayit web adresinde bulabilirsiniz.

v İnternete bağlı bir bilgisayardan yukarıdaki adresine bağlanınız, açılan pencereye TC Kimlik numaranızı, baba adınızı ve doğum yılınızı yazıp giriş tuşuna basınız.

v Gelen ekranda ÖSYM’den aldığımız bilgiler mevcut olup, bu bilgiler içerisinde eksik veya yanlış bilgi olması durumunda düzeltmeleri yapınız. ÖSYM’de mevcut olmayan diğer kişisel bilgileriniz boş olarak gelecektir, bu alanları doldurunuz.

v Tüm alanları doğru bir şekilde tamamlayıp “Kaydet” tuşuna basınız. Sistem eksiklik veya hata olması durumunda size uyarı verecektir. Bu hataları düzeltip tekrar “Kaydet” tuşuna basınız. Kaydetme işlemini tamamladıktan sonra “Yazdır” tuşuna basarak yazıcıdan çıktısını alınız.

v Ön kayıt işleminiz bitmiştir. Çıktısını aldığınız öğrenci ön kayıt belgesinin altındaki tarih ve imza alanını doldurunuz. 03-07 Eylül 2012 tarihleri arasında yerleştirme sonuç belgesinde sizin için belirtilmiş olan tarihte kesin kayda gelirken aşağıdaki evraklarla beraber “Öğrenci Ön Kayıt Belgesi”ni de getirerek kayıt bürosundaki görevlilere teslim ediniz.

ü Mezuniyet belgesinin aslı

ü 4,5 cm X 6cm boyutunda 6 adet fotoğraf

ü Öğrenci katkı payı makbuzu

ü Afyon Sağlık Yüksekokulu bölümlerine kayıt yaptıracak öğrencilerin resmi yataklı tedavi kurumlarından alacakları sağlık kurulu raporu.

ü Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı programına kayıt yaptıracak öğrenciler için ÖSYM kılavuzunda yer alan açıklamalardan 122 nolu koşulda belirtilen şartlara uygun sağlık raporu

 

ÖĞRENİM ÜCRETİ VE KATKI PAYI

Öğrenim ücretleri Vakıflar bankasına yatırılacaktır. Öğrenim ücretleri her yıl bakanlar kurulu kararı ile belirlenmektedir. Normal öğretime kayıt yaptıracak öğrenciler, katkı kredileri çıkmış varsayılarak, öğrenim ücretlerinin %30’unu yatıracaklardır. Katkı kredisi çıkmayan öğrencilerimizden aradaki fark ikinci yarıyıl başında tahsil edilecektir. İkinci öğretime kayıt yaptıracak öğrenciler tam ücret yatıracaklardır. Öğrenim ücretleri Vakıfbank ödeme gişelerinden, ATM makinelerinden veya internet bankacılığı üzerinden herhangi bir havale ücreti ödenmeden TC kimlik numarası girilerek yapabilir. TC kimlik numarası girildiğinde ödenmesi gereken tutar karşınıza otomatik olarak gelecektir. Eğer ödeme ile ilgili bir sorun ile karşılaşırsanız aşağıdaki IBAN numaralarını kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Banka dekontu da kayıt sırasında görevlilere teslim edilecektir.

  • · IBAN Numarası: VAKIFBANK

 

UYARILAR

v Evrakları teslim edip öğrenci belgenizi aldığınızda kayıt işleminiz sona erecektir.

v Kesin kayıt için bizzat başvurmanız gerekmektedir. Postayla kayıt yapılmaz.

v Kesin kayıt için istenilen belgelerin onaysız sureti ve fotokopisi kabul edilmez. Aslını getirdiğiniz takdirde onay işlemi üniversitemizde de yapılabilecektir.

v Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

v Bu aşamadan sonra kitap satış bürosuna uğrayıp gerekli kitaplarınızı alabilirsiniz.

 

MUAFİYET VE YETERLİK SINAVLARI

1. Üniversitemizin bir çok biriminde okutulmakta olan temel bilgisayar bilgisi içerikli dersler için 26.09.2012 saat 10:00’da, Yabancı Dil I ve II dersleri için aynı gün saat 14:00’de muafiyet sınavı yapılacaktır. Belirtilen derslerden Muafiyet sınavına girecek öğrencilerimizin ön kayıt formunda ilgili kutucukları işaretlemeleri gerekmektedir. Sınav Tarihleri daha sonra bildirilecektir.

2. İngilizce hazırlık sınıfı olan bölümleri tercih eden öğrencilerimiz için … Eylül 2012 Saat 09:30 da İngilizce yeterlik sınavı yapılacaktır. Yeterlik sınavından geçenler İngilizce hazırlık sınıfından muaf tutulacaklardır. … Eylül 2012 saat 09.30 da seviye belirleme sınavı yapılacaktır. Hazırlık sınıfına kayıt yaptıran tüm öğrencilerin bu sınava katılmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için lütfen Yabancı Diller Yüksekokulunun web sayfası olan http:/ydy.aku.edu.tr adresini ziyaret ediniz. Sınav Tarihleri daha sonra bildirilecektir.

3.

 

BİLGİSAYAR EDİNME KONUSUNDA TAVSİYE

Üniversitemizin tüm birimlerinde öğrencilerin uygulamalı eğitim ihtiyacını karşılamak için yeterli sayıda bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. Ancak; üniversitemizde bazı dersler uzaktan eğitimle yapıldığından öğrencilerin birer adet taşınabilir bilgisayar edinmeleri yararlı görülmektedir. Bunun için sosyal, fen ve sağlık içerikli programları kazanan öğrencilerin birer netbook özellikli bilgisayara, mühendislik programlarını kazanan öğrencilerin ise birer notebook özellikli bilgisayara sahip olması tavsiye edilmektedir.

 

EĞİTİM-ÖĞRETİMİN BAŞLAMASI

2012–2013 Eğitim-Öğretim Yılı Veteriner Fakültesinde 17 Eylül 2012 de, diğer tüm birimlerimizde ise 24 Eylül 2012 tarihinde başlayacaktır.

 

KİTAPLAR

Kayıtlar sırasında birinci sınıfların ortak dersleri için kullanılan kitapların bedeli olan 100 TL’nin öğrencilerin yanında bulundurulması rica olunur.

 

ULAŞIM

Türkiye’nin tüm illerinden ilimize kara ve demir yolu ile ulaşım mümkündür. Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü ve Öğrenci Kayıt bürosu Afyonkarahisar-Eskişehir yolu üzerinde bulunan Ahmet Necdet Sezer yerleşkesindedir. Kampüsümüze şehir merkezinden minibüsler ve halk otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Afyonkarahisar tren istasyonu şehir merkezinde, şehirlerarası otobüs terminali ise çevreyolu üzerindedir. Otogardan il merkezine yarımşar saatlik ara ile karşılıklı servisler bulunmaktadır.

Öğrenci kayıt işlemleri, kampüs alanımız içerisinde bulunan VADİCAFE binasında yapılacaktır. Kayıt merkezine otobüs terminalinden ulaşım, her gün sabah 09:00-17:00 saatleri arasında şehirler arası otobüs terminaline ait servis otobüsleri ile ücretsiz olarak sağlanabilecektir. Ayrıca Afyonkarahisar otogarında üniversitemize ait bir danışma bürosu bulunacak ve bir görevlimiz öğrencilerimize ve velilerimize yönlendirmede yardımcı olacaktır.

 

BARINMA

Kredi ve yurtlar kurumu yurtlarında barınma imkanı bulamayan öğrenciler için Afyonkarahisar il merkezinde ve ilçelerde çok sayıda özel öğrenci yurdu ve pansiyon bulunmaktadır. Özel yurtlarla anlaşma yapılırken yurtların Milli Eğitim Müdürlüğünden alınmış ruhsatlarının sorulması yararlı olacaktır. Ayrıca özellikle il merkezinde öğrencilerimiz kiraladıkları evlerde de barınma imkanına sahip olabilirler.

 

Üniversitemizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, öğrenim hayatınızda başarılar dileriz.

ÖĞRENİM ÜCRETİ VE KATKI PAYI MİKTARLARI

Bakanlar Kurulu 2012-2013 Öğrenim ücreti katkı payı ücretlerini açıklamamıştır.

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YENİ KAYIT TARİHLERİ

Kayıt Tarihi
Fakülte/Yüksekokul Meslek Yüksekokul

03.09.2012
BOLVADİN MESLEK YÜK.OK.

EĞİTİM FAKÜLTESİ

TIP FAKÜLTESİ

TURİZM İŞLET.VE OTELCİLİK YO.

VETERİNER FAKÜLTESİ

04.09.2012
ATATÜRK SAĞLIK HİZMETLERİ MYO

BAYAT MESLEK YÜK.OK.

ÇAY MESLEK YÜK.OK.

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

05.09.2012
DAZKIRI MESLEK YÜK.OK.

DİNAR MESLEK YÜK.OK.

EMİRDAĞ MESLEK YÜK.OK.

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAK.

İSCEHİSAR MESLEK YÜK.OK.

SİNANPAŞA MESLEK YÜK.OK.

06.09.2012
AFYON MESLEK YÜK.OK.

AFYON SAĞLIK YÜKSEKOKULU

BOLVADİN UYGULAMALI BİLİMLER YO

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

07.09.2012
BAŞMAKÇI MESLEK YÜK.OK.

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

SANDIKLI MESLEK YÜK.OK.

SULTANDAĞI MESLEK YÜK.OK.

ŞUHUT MESLEK YÜK.OK.

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ

UZAKTAN EĞT. MESLEK YÜK.OK.

Öğrenci işleri duyuruları ve bilgileri için tıklayın…

İlgili aramalar: Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi Harç Ücretleri, Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt Tarihleri, kayıt için gerekli belgeler neler, kayıtları ne zaman, Afyon Kocatepe Üniversitesi kayıtlar ne zaman başlayacak, Üniversitesi kayıtlar ne zaman bitecek, yeni öğrenci kayıtları ne zaman, Afyon Kocatepe Üniversitesi Harçları ne kadar Bölümünün harç ücretleri, İktisadi idari bilimler fakültesi harç ücretleri, Mühendislik Fakültesi Harç Ücretleri, Fen Edebiyat Fakültesi Harç Ücretleri, Tıp Fakültesi Harç Ücretleri, Eğitim Fakültesi Harç Ücretleri

Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt için Belgeler, Harç Ücretleri Konusu ile ilgili yorumlarınızı aşağıda paylaşabilirsiniz…

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver