Adet Sancısı Nasıl Geçer, Adet Sancısına Doğal Çözüm, Adet Sancısına İyi Gelen Şeyler

adet sancısına kesin çözüm, adet sancısını dindirmek için ne yapılır, adet sancısını ne geçirir,

Adet sancısına ne iyi gelir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bayanların her ay vuku bulan ve birkaç günlüğüne hayatlarını kısıtlayan adet kanamaları, verdiği şiddetli sancılar ile günlük yaşamı iyice zorlaştırmakta ve adeta zehir etmektedir. Bu sancılı ve sıkıntılı dönemi biran evvel atlatmak isteyen kadınlar, özellikle sancılarını ortadan kaldırmak için adet söktürücü ilaçlara, ağrı kesiciler başvurur ya da hiçbir şey yapmayarak sancının kendiliğinden geçmesini bekler. Ancak bunlara hiç gerek yok. Yiyeceğinizi birkaç gıda adet sancınızı zaten ortadan kaldıracaktır. Ne siz boş yere ilaç almış olun, ne de ağrıyı çekmiş…

 

Hemen hemen her bayanın ortak sorunu olan adet sancıları için sizlere önerimiz ağrı kesici ilaç almak yerine doğal yöntemler tercih etmeniz. Doğal çözümlerle adet sancısının üstesinden gelebilir, üstelik adetin sebep olduğu sinirlilik, bel ağrıları, sıkıntı ve halsizlik gibi sorunları da ortadan kaldırırsınız.

Adet sancıları için ağrı kesicilerden medet ummak yerine balık ve yumurta tüketin. Yapılan bilimsel araştırmalara göre, balık ve yumurta adet sancılarını ortadan kaldırmada birebir doğal gıdalardır. Tuz, yağ ve şeker miktarını azaltıp, protein bakımından zengin olan besinlere yönelmeniz adet sancılarınızın üstesinden gelecektir. Adet döneminizde lifli besinleri sofranızdan eksik etmeyin.

Ayrıca adet sancılarına iyi gelen diğer doğal ürünler ise süt, soya fasulyesi, siyah üzüm, kabak, patates, kavun, ay çekirdeği, fındık, ceviz, muz, ciğer, deniz ürünleri ve balkabağıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver