Adet sancıları için bitkisel çözüm kürü ve yöntemleri -adet sancısına hangi bitkiler iyi gelir Hakkında Bilgi

Aşağıda Adet sancıları için bitkisel çözüm kürü ve yöntemleri -adet sancısına hangi bitkiler iyi gelir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adet sancıları için bitkisel çözüm kürü ve yöntemleri -adet sancısına hangi bitkiler iyi gelir

Adet sancıları kimi kadınlarda hiç bir rahatsızlık meydana getirmezken bazı bayanların ise adeta kokulu rüyası olabilmektedir. Bu yazıda adet sancılarına ne iyi gelir ve adet ağrılarına bitkisel çözümler hakkında bilgiler vereceğiz

Adet ağrıları için bitkisel çözüm yöntemleri -adet ağrısına hangi bitki iyi gelir-Adet sancısını ne keser- şiddetli adet sancıları için şifali bitkisel kürler

Tuzsuz tereyağı ile bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı çemeni macun haline getirin. Adet görmeden önce bir kaşık yutun. Sancılarınız hafifleyecektir.

Güneşin bol olduğu bölgelerde ve azotca zengin topraklarda yetişenleri en uygun olanlarıdır. Nemli toprak bu bitki için uygun değildir. Günümüzde bilinen ikiyüzün üzerinde türü vardır. Bu türlerden bazıları

Bu amaçla kullanılacak bitki “civanperçemi”dir.

Kür: Bayanların sancılı geçen adet dönemlerine karşı
Regl döneminin başlamasına üç gün kala uygulamaya başlanır ve bitimine kadar devam edilir. Bir tutam civanperçemi (yaklaşık beş gram) yarım litre kaynamakta olan suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak hafif (kısık) ateşte 3 dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür. Regl döneminin başlamasına üç gün kala hergün sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Hergün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir. Bu kür her regl döneminde beş-altı ay uygulanır.

Adet sancıları çok şiddetli ise bu taktirde adet başlamadan bir hafta önce kür uygulamaya başlanır.

Ünlü Bitki uzmanı Prof Dr.İbrahim Saraçoğlu kadınların sancılı geçen adet dönemlerine karşı onlara bitkilerin etkilerinden yararlanmalarını tavsiye ediyor.

Ünlü Bitki uzmanı Prof Dr.İbrahim Saraçoğlu kadınların sancılı geçen adet dönemlerine karşı onlara bitkilerin etkilerinden yararlanmalarını tavsiye ediyor. Peki hangi bitki ya da bitkiler bu dönemde işe yarıyor ?
Özellikle adet döneminde sancı ve ağrı çeken kadınlar her ay bu dönemi korkuyla bekliyor.Bazen adet sancıları dayanılmaz bir hal alabiliyor.işte bu noktada yine çözüm doğadan geliyor.

Prof Dr.İbrahim Saraçoğlu kadınların ağrılı ve sancılı geçen adet dönemlerine karşı civanperçemi bitkisini öneriyor.Bu dönemin başlamasına üç gün kala uygulamaya başlanan kür bitimine kadar devam ediyor. Adet dönemi kürü şöyle uygulanıyor:

Bir tutam civanperçemi (yaklaşık beş gram) yarım litre kaynamakta olan suyun içine atılıyor. Ağzı kapalı olarak hafif (kısık) ateşte 3 dakika demlenerek soğuduktan sonra süzülüyor. Adet döneminin başlamasına üç gün kala hergün sabah ve akşam bir su bardağı içilerek tüketiliyor. Hergün taze olarak hazırlanması gerekiyor.ayrıca adetin bitimine kadar devam edilen bu kürün her regl döneminde beş-altı ay uygulanması gerekiyor.

Adet sancıları çok şiddetli ise, bu taktirde adet başlamadan bir hafta önce kür uygulamaya başlanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver