Adet Öncesi Aşırı Gerginlik, Adet Öncesi Aşırı Stres, Adet Öncesi Gerginliğe Ne İyi Gelir

adet öncesi gerginlik, adet öncesi stres, adet öncesi stres için ne yapmalı, adet öncesi stres için yapılması gerekenler

Adet öncesi strese ne iyi gelir?

Kadınların en stresli dönemi olan adet döneminde, kadınlar aşırı stresli olduklarından hem günlük hayatlarında hem özel hayatlarında hem de iş hayatlarında istemeyecekleri davranışlarda bulabiliyor, birilerinin kalbini kırabiliyor ya da buna müşabih sorunlar ortaya çıkabiliyor. İşte bu ve buna benzer sorunları yaşamamak, adet dönemi öncesi ve sırasında gayet mutlu olmak, stresten uzak bir yaşam sürmek ve hayatınıza normal bir şekilde devam etmek için adet öncesi stresi engellemenin yolunu biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise, o halde yazımızı sonuna kadar okumalı ve uzmanların adet dönemi öncesi strese iyi gelecek önerilerine kulak vermeli.

Sponsorlu Bağlantılar

Adet öncesi stresten korunma

Çoğu kadın mutluluk verdiğini düşündüğü için adet döneminde bol bol çikolata tüketmektedir. Ancak uzmanlar çikolata tüketilmesini önermemekte. Neden mi? Çünkü, kafein, şeker, tuz ve unlu mamullerin adet dönemi öncesi tüketimini azaltmak, adet öncesi ve sırasında husule gelecek şikayetlerin de azalması demektir. Siz mutlu olmak için bu dönemde çikolata yiyorsunuz ancak, bu sizi daha da mutsuz ediyor. Unutmayın, şekerden tuzdan, undan ve kafeinden adet öncesi uzak durmalı. Adet öncesi alkolden de uzak durmalı.

Peki ne tüketmeli?

Adet öncesi yaşanan sıkıntıları önlemek ve adet dönemini de sorunsuz atlatmak için B6 vitamini ve magnezyum açısından zengin olan besinler tüketilmelidir. Hatta hemen hemen her gün düzenli olarak 500 miligram çuha çiçeği almak yapılan araştırmalara göre adet şikayetlerini yok ediyormuş. Adet yaklaşırken sıcak bir banyo almakta gerginlik ve stresten sizi uzak tutacaktır. Adet dönemindeki ağrıları dindirmek içinde sıcak su torbası işinizi görür.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver