Adet döneminin tarihini değiştirmek veya belirlemek mümkün müdür? Hakkında Bilgi

Aşağıda Adet döneminin tarihini değiştirmek veya belirlemek mümkün müdür? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle tatil ve evlilik törenleri gibi bizler için önemli olan zamanlarda adet geçirmek veya hamile olmak, bayanlar için istenmeyen bir durum olaiblmekte ve değişik problemlere yol açabilmektedir.
Özellikle Yaz ayları gibi dönemlerde jinekologlara yapılan başvurularda, adet dönemini öne çekmek isteyen bayan hastaların sayısında önemli bir artış olmaktadır. Bunun en önemli nedeni, yaz aylarındaki tatil ve düğün balayı gibi planların ertelenme veya olumsuz etkilenme ihtimalidir. Zira daha önceki yazımızda belirttiğimiz üzere bazı hanımlarda adet sancılarının etkisi ağır seyredebilmektedir. Adet kanamasını geciktirmek için kullanılabilinecek en etkili ve kesin sonuçlu yöntem, doğum kontrol hapı kullanmaktan geçmektedir. doğum kontrol hapınızın kutusu tükendiğinde 7 gün ara vermeksizin yeniden bir kutu doğum kontrol hapına başladığınız takdirde adet kanaması gecikmesi olacaktır. Bu durumda hemen görülmesi gereken adet kanaması 21 gün sonraya sarkacaktır.

Böylece hem istemediğiniz bir dönemde adet olmaktan kurtulabileceksiniz hem de hamilelik ve bebek planlaması gibi bir avantajla dilediğiniz zaman çocuk sahibi olabileceksiniz. Şayet daha önce doğum kontrol hapı kullanmadıysanız bu durumda progesteron hormonu etken maddesi bulunduran ilaçlardan kullanarak siz de 10 güne kadar adet kanamasını geciktirebilirsiniz. Ancak progesteron türevlerinin kuvvetli etkileri ve rahim içerisinde bir takım yara ve kanamalar oluşturma riskinden dolayı progesteronlu ilaçları ve hapları 10 günden fazla kullanmamanız tavsiye edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver