Adet Döneminde Neleri Yememeli, Adet Döneminde Yenmemesi Gerekenler, Adetliyken Neler Yememeliyiz

adetliyken yenmeyecek yiyecekler, regl döneminde kaçınılması gereken yiyecekler, regl döneminde yenmemesi gereken besinler,

Regl döneminde yenmemesi gereken yiyecekler

Çoğu kadının regl (adet) dönemi mütenevvi şikayetlerin had safhada yaşandığı bir şekilde geçer ve bu şikayetlerden muzdarip olan kadınların hem günlük aktivitelerinde aksamalara husule gelir hem de yaşadıkları sıkıntıları bir an evvel geçirmek için çeşitli yöntemlere başvururlar. Oysa ki, uzmanlar regl döneminde doğru bir beslenme programı sayesinde şikayetlerin şiddetini azaltabileceğimizi, yanlış beslenme ile de arttırabileceğimizi söylüyorlar. Bu yazımızda sizlere adet döneminde uzak durulması gereken besinlerden bahsedeceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adet döneminde yenmemesi gerekenler

Adet döneminde tüketeceğiniz bir takım besinler şikayetlerinizin artmasına sebep olmaktadır. Özellikle de göğüs hassasiyeti ve ağrıları her kadının regl döneminde şikayet ettiği bir durumdur. Regl döneminde tuzdan yoksun bir beslenme programı tercih ederseniz, göğüs hassasiyeti, göğüs ağrısı ve diğer şikayetleri yaşamamış olursunuz.

Yağ, şeker ve kafein içerikli yiyeceklerin yenmesi ya da içilmesi de, regl dönemi şikayetlerini arttırır. Kadınlar adet dönemlerinde bu besinleri tüketirken oldukça dikkatli davranmalı ve aşırıya kaçmamalıdırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver