Adanada Gezilmesi Gereken Yerler Adana’da Gezilecek Yerler Adanada Gezilecek Görülecek Yerler

Adanada Gezilecek Görülecek Yerler,

 

Türkiye’mizin 01 plakalı ili olan Adana ilimizin gezilecek yerleri hakkında araştırmalar yapıp gerekli bilgilere ulaştıktan sonra siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşmak istedik.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda Adana ilimizin, Adana şehrimizin gezilmesi gereken yerleri  ile ilgili bilgiler paylaşacağız sizlerle.

Adanada nerede gezilir, Adanada gezilecek yerler, Adananın gezilecek yerleri, Adananın gezilecek yerleri nelerdir, Adananın gezilecek yerleri hakkında bilgi, Adanada nerde gezilir, Adanada nereye gidilir, Adanada gidilecek yerler

Adana iline gittiğinizde muhakkak gezmeniz gereken yerler;

Kent Merkezindeki Bölge Arkeoloji ve Etnografya müzesi, Atatürk evi gezilmelidir.

Ulu Cami, Sabancı Merkez Cami, Bebekli Kilise, Taş köprü ve Tepebağ eski Adana evleri görülmelidir. Ayrıca merkez dışındaki Anavarza, Şar ve Misis ören yerleri Akyatan ve Ağyatan Kuş Cennetleri görülmelidir.

Eski çarşılar gezilmeli, Karatepe kilimleri alınmalıdır.

Hitit, Roma, Bizans Osmanlı Dönemlerine ait eserlerin bulunduğu Arkeoloji Müzesi, Etnoğrafya Müzesi, Atatürk Bilim ve Kültür Müzesi, Misis Mozaik Müzesi, Anavarza ve Şar ören yerleri ile Misis, Karasus antik kentleri gezilmeye ve görülmeye değer yerlerdir.

adanada gezilebilecek yerler, adanada gezilecek mekanlar, ADANANIN En güzel Gezilecek Yerleri

Etiketler: :
adanada gezilecek görülecek yerler, adana gezilecek yerler, adanada gezilecek mekanlar, adananın gezilecek görülecek yerleri, adana mekanları, adananın gezilecek yerleri, adananın görülecek yerleri

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver