Adam Ot, Adam Otu Bitkisi, Adam Otu Bitkisinin Yararları

adam otu ne işe yarar, adam otunun faydaları, adam otunun yararları, adamotu bitkisinin faydaları

Adam otunun faydaları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Doğanın insanlara sunmuş olduğu faydalı nebatlardan bir tanesi olan adam otu bitkisi, mavi ve mor renklerine hakim, geniş yapraklara sahip, kötü kokulu, zehirli ve uzun bir ömre sahip olan bir tür şifalı bitkilerdendir. Latince ismi Mandragora Officinarum bu bitkinin kökleri tıpkı bir insan figürünü andırdığı için adam otu ismini almıştır. Şimdi sizlere adam otu bitkisinin sağlığımız için faydalarından bahsedeceğiz.

 

Adam otunun yararları

 

Adam otu bitkisi türlü faydaları ile şifa dağıtıyor. Bu bitkinin en büyük özelliği uyuşturucu etkisi yaratmasıdır. Bu sebeple de ağrı kesici ilaçların içerisinde yer alır. Bireylerin ağrılarını azaltmada ya da yok etmede çok etkilidir. Ayrıca bitkinlik sorununun varsa da adam otu bitkisinin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Adam otu bitkisi aynı zamanda cinsel performansı arttırır. Bu faydalarının yanı sıra merhem olarak cilt hastalıklarının da ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Özellikle egzama için oldukça etkilidir. Ancak adam otu bitkisi zehirli olduğu için kesinlikle hekim kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver