Açlık Krizi, Açlık Krizi İçin Ne Yapmalı, Açlık Krizi Nasıl Bastırılır

açlık krizinde ne yapmalı, açlık krizini bastırma yolları, açlık krizini önleme, açlık krizini önleme yolları

Açlık krizi nasıl önlenir?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Açlık krizi yaşayanlar için uzmanlar açlık krizini önlemeye yönelik çok önemli bilgiler paylaştılar ve bizde bu bilgileri yazımızda bir araya getirerek sizlerle paylaşmak istedik. Tokluğunuz geçtiği zaman kendinizi açlıktan dolayı kontrol edemiyorsanız, sürekli bir şeyler yiyor, neyi ne zaman tüketeceğinizi bilmiyorsanız işte sizler için açlık krizini bastırma yolları;

İştahı kontrol altına tutabilmenin ilk kuralı doğal besinleri tüketmektir. Her şeyi zamanında ve organik olarak tüketmek açlık krizini bastırmada etkili alışkanlıklardan biridir. Çünkü hormonlu olan gıdalar bedenin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve besinleri yeteri kadar sağlayamadığından iştahta kontrol edilemez hale gelir.

Açlık krizini önlemede doğru yağ ürünlerini kullanmakta son derece önemlidir. Uzmanlar açlık krizini önleme önerilerinde omega-3, omega-6 dan zengin yağlı besinleri kullanmamız gerektiğine de değindiler.

Şekeri hayatımızdan tamamen çıkartmalı, tam tahıl ve tahıl ürünlerini tüketmeli, düşük glisemik indeksli gıdaları kullanmalısınız. Her sabah kahvaltı yapmaya özen göstermelisiniz. Gün içinde ara öğünlerde beslenmeyi de ihmal etmemelisiniz. Ayrıca muhakkak antioksidan ihtiva eden gıdalara yönelmeli, soya ürünlerini yemeli ve açlığı bastıran bitki çayları da tüketebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver