Açılışta Şifre Sormasın, Otomatik Açılsın [Windows 7, XP ve Vista Bilgisayar İçin]

Eğer bilgisayarınızı her yeniden açıtğınızda şifre girmek zorunda kalıyorsanız ve şifre girmeden windowsu açmak istiyorsanız bunun yolunu en basit şekilde aşağıda anlatıyorum. Bu yöntem windows 7, windows xp ve windows vista için geçerlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

enbasityolu.png (209×46)

  1. “Başlangıç” a tıklayın ve en alttaki arama kutusuna “netplwiz” yazıp “enter”a basın. (Windows xp kullanıcılarının  “başlangıç” a tıkladıktan sonra “Çalıştır” a tıklayıp “netplwiz” yerine “userpasswords2″ yazmaları gerekebilir)
  2.  Açılacak olan “Kullanıcı hesapları” penceresindeki  “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” seçeneğinin yanındaki işareti tıklayarak kaldırın. Ardından alttaki “Tamam” butonuna tıklayarak kapatın.
  3. Yeni bir pencere açılacak ve sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi (iki kere) girmenizi isteyecektir. Bunu yaptıktan sonra “tamam” diyerek bütün pencereleri kapatın ve artık bilgisayarınız her açıldığında şifre sorma ekranını atlayarak direk olarak windowsu başlatacaktır.
  4. Tekrar açılışta şifre sormasını istiyorsanız, yine aynı şekilde aynı yere gelin ve bu kez “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir”  seçeneğini tıklayarak işaretleyin.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver