Acı Biber Faydaları, Acı Biber Neye İyi Gelir, Acı Biber Yararları

acı biberin faydaları, acı biberin faydası, acı biberin yararları, acı biberin yararları nelerdir

Acı biberin faydaları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kırmızı acı biber toplumun korktuğu ve giderek daha çok insanda görülmeye başlayan kanser hastalığını yok etmektedir. Acı biberde yoğun olarak kapsaisin adı verilen bir madde bulunmakta ve bu madde birçok sağlık problemlerinin yok olmasında mühim rol oynamaktadır.

 

Her mevsimde yetişen ve her bölgede yetişmeye elverişli bir sebze olan kırmızı acı biber, kalbe, kana ve damarlara çok faydalıdır. Terapik etkilere sahip kapsaisin sayesinde bu faydalar daha da artmaktadır. Kalbin ihtiyacı olan besin maddeleri, acı biberin içinde bolca bulunmakta ve hele ki kış mevsiminde bu besinler vücut ısısını arttırmaktadır. Yalnız vücut ısısını arttırması bazı bünyeler için sakıncalı olabilir.

Kanı incelten acı biber kan dolaşımını da hızlandırmaktadır. Böylece kanda bulunan toksinler dışarı atılmaktadır. Hipertansiyon hastaları acı biber tüketerek, tansiyonlarını dengeleyebilirler. Baharat olarak tüketilen acı biber ise, mide ülserini iyileştirmektedir. Acı biberin faydaları arasında; mantara iyi gelmesi, solunum yolu enfeksiyonlarını engellemesi, bağırsakları rahatlatması, kolesterol düşürücü ve mikrop öldürücü etkileri bulunur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver