Aç Kalmadan Zayıfla, Aç Kalmadan Zayıflama, Aç Kalmadan Zayıflama Kuralları

aç kalmadan zayıflama yolları, aç kalmadan zayıflama yöntemleri, aç kalmadan zayıflamak için, aç kalmadan zayıflatan diyet

Aç kalmadan nasıl zayıflanır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo derdi ile başı belada olanların en büyük sorunu, zayıflamak için ne yaparlarsa yapsınlar bir türlü kilo vermede başarılı olamamalarıdır. Bazıları aç kalarak kilo vermeyi denerler, ama bu yöntem işe yarar gibi görünse de sağlık sorunlarına yol açar. Fazla kilolardan kurtulmaya çalışırken hem aç kalmış hemde sağlığınızdan olmuş olursunuz. Beslenme uzmanları ise, aç kalmadan zayıflama yöntemlerini öneriyorlar.

 

Aç kalmadan zayıflamak zannedildiği gibi zor bir iş değildir. Yemek yemeyerek kilo vereceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü zayıflamak için önce inanmak sonrada düzenli bir beslenme programı uygulamak gerekir. Aç kalarak zayıflamaya çalışanların birçoğu verdikleri kiloları katı katına geri aldılar, sizden onlardan olmak istemezsiniz sanırım.

Fazla kilolar başta obezite olmak üzere bazı hastalıkları da beraberinde getirir. Ayrıca estetik görünüm olarak da bir bozukluk yaşanmaktadır. Oysa ki, aç kalmadan zayıflama yöntemleri sayesinde hem istediğiniz kiloya ulaşmış, hemde sağlıklı birer birey olmuş olursunuz.

 

Aç Kalmadan Zayıflama

 

Sabah kahvaltılarını kesinlikle ihmal etmeyin. Sabah kahvaltıları metabolizmayı çalıştırır ve aç iken yağ depolayan midenin  yağ depolamasının önüne geçer. Asla öğün atlamayın!

Su hayattır! Her gün bol bol su içmelisiniz. Su içmeyi ihmal etmek daha çok acıkmamıza neden olur.

Öğün porsiyonlarını biraz daha küçültülmeli ve mutlaka salata tüketmeliyiz.

Hazır gıdalardan uzak durmalı, mümkün oldukça ev yemeklerini yemeye özen göstermeliyiz.

Ara öğünlerde yeşil elma yemeyi alışkanlık haline getirin.

Gün içinde spor egzersiz gibi aktivitelere daha fazla zaman ayırmalıyız. Asansörleri kullanmak yerine merdivenleri tercih etmeli ve mümkün oldukça yürümeliyiz.

Geceleri yemek yememeli, gün içinde fındık ve ceviz tüketmeli ve 2 fincan yeşil çay içilmelidir.

Aç kalmadan zayıflama kuralları arasında son maddemiz ise sizi olumsuz etkileyen her türlü sorundan uzak durmaktır. Çünkü çoğu insan sinirli ve sıkıntılı anlarında kendini yemek yemeye adar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver