8 Mart Dünya Kadınlar Günü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Öneriler

sekiz mart dünya kadınlar günü, sekiz mart dünya kadınlar gününe özel öneriler, sekiz mart dünya kadınlar gününü güzel geçirmek için,

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne uzman önerileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınlar için çok özel bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için uzmanlar, bu günü daha özel kılacak, kadınları mutlu edecek ve yüzlerinde doyumsuz gülücüklerin dolaşmasını sağlayacak önerilerde bulundular. Hayatı güzelleştirecek bu öneriler, yaşanan o sıkıntılı günleri geride bırakacak. Günlük yaşantınızda farkındalık yaratmak istiyorsanız, bu gün rollerinizi daha farklı oynamalısınız. Çünkü 8 Mart sizin gününüz…

 

Anadolu Sağlık Merkezi Psikolojik Danışman Necmiye Doğruer’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için, kadınlara verdiği öneriler şöyle;

Kendini tanı!

Kendinizi sevmek istiyorsanız, kendinizi tanımalısınız. Güçlü ve zayıf yönlerinizi belirleyin. Sizi siz yapan gerçekler görmek ve duygularınızı sizi mutlu edecek yöne sürüklemelisiniz.Huzurlu ve mutlu bir gelecek ancak böyle kazanılır.

Ya bedeniniz?

Kendinizi tanırken bedeninizi de tanımanızda fayda var.Bedeninize ihtiyacı olan bakım ve özeni gösterin. Bedeninizi düzenli beslemeli ve onu destekleyecek çalışmalara yönelmelisiniz. Tıpkı spor, yoga ya da meditasyon gibi… İç bağ kurmak için bedeni tanımak gerekli.

“Keşke”leri atın!

Bu zamana kadar ne çok “keşke” ve” ama” dediğinizi hiç fark ettiniz mi? Gelin hep birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu soruna da çözüm bulalım. Yaşam asla geriye doğru akmaz. Hep ileri doğru gideriz. Artık geride kalanları düşünmemeli ve geleceğinizi kendiniz şekillendirmelisiniz. Geçmişten ders alarak, bu iki kelimeyi (keşke, ama) bir daha asla söylemeyelim.

İşini sev!

Çalışmak kadınlara verilen en güzel olanaktır. Sosyal dünya ile olan bağınızda çalışmanın yeri oldukça büyük. Yeni yeni insanlar tanımak, yepyeni ortamlar keşfetmek ancak iş dünyası kapıları ile açılabilir. Ancak “erkek gibi hissetme ve davranma” kalıbına girmeyin. Dişiliğinizin farkına varın.

Annenize zaman ayırın

Bir kadına en büyük destek her zaman annesinden gelir. Sizde öyle yapın, annenizden destek alın ve onunla sık sık vakit geçirin. Annenizden aldığınız yeterlilik duygusu ve şükran güçlenerek büyümenizi sağlar.

Kız kıza vakit geçirme

Kadınların birbirine verdiği destek asla yadırganamaz. Çünkü hemen hemen her kadın aynı duyguları taşır. Kız arkadaşlarınızla zaman geçirin, birbirinize güven verin ve destek sağlayın.

Destek

Annenizden, babanızdan yada eşinizden desteğini isteyin. Zorluklara göğüs germek için onlardan güç alın. Yaşamın getirmiş olduğu zorlukları tek başına üstlenmek, hiçte kolay değildir. Yaşam mücadelesini sürdürmek için sizin onların, onların da size ihtiyacı var.

Sevin!

Sevgi, oldukça güzel bir duygudur. Önce kendinizi sevin ve daha sonra sizi seven kişileri sevin. Çünkü kendini sevmeyen başkalarını da sevmez. Sevgi paylaştıkça büyür. Her kim olursa ve nasıl özelliklere sahip olursa olsun, karşınızdakinin sizin gibi olmasını, size benzemesini beklemeden sevin ve kabul edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver