8 Kasım Süper Loto sonuçları geçen hafta kazanan talihliler.Süper Loto sonuçları milli piyango idaresi sonuçları.

Süper Loto sonuçları açıklanıyor.Süper Loto sonuçları geçen hafta kazanan talihliler.Süper Loto sonuçları milli piyango idaresi sonuçları.Süper Lotosonuçları bugün açıklanacak.Süper Loto sonuçları sitemizde olacaktır.

Süper Loto Sonuçları 2012 8 Kasım sonuçları sitemizde yayınladık

Sponsorlu Bağlantılar

 

SÜPER LOTO SONUÇLARI 11 17 34 45 49 54

 

Milli Piyango Süper loto‘nden yapılan açıklamaya göre, 264. haftanın kazandıran numaraları 11, 17, 34, 45, 49 ve 54 olarak belirlendi.

Süper Loto çekilişi sonuçları,süper loto sonuçları bugün açıklanıyor.Süper loto çekilişi sitemizde olacaktır.Süper loto sonuçları sitemizde.Milli Piyango İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, 264. haftanın kazandıran numaraları 11, 17, 34, 45, 49 ve 54 olarak belirlendi.

Süper Loto Nedir? nasıl Oynanır?

Süper Loto tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

MPİ Süper loto Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

Süper Loto

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Süper Loto 6/54 çekilişleri 25 Ekim 2007 tarihinden itibaren TRT 1 kanalından her Perşembe canlı olarak gerçekleştiriliyor olup, büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

SÜper Loto 08 kasım 2012 Çekiliş Sonucu bu akşam 21:00 – 22:00 saatleri arasında sitemizde yayımlanacak.

Süper Loto 01 kasım İkramiye dağılımı:

Süper Loto 01 Kasım 2012 çekilişinin sonuçlarına göre 6 bilen çıkmayınca 8 milyon 91 bin 839 lira 74 kuruş bugünkü çekilişe aktarıldı.

Milli Piyango SÜper Loto’nden yapılan açıklamaya göre, 5 bilen 107 kişi 5 bin 493 lira 50’şer kuruş, 4 bilen 6 bin 193 kişi 101 lira 90’ar kuruş, 3 bilen 139 bin 641 kişi 7 lira 80’er kuruş ikramiye almaya hak kazandı.

Şans oyununda, bu hafta toplam 10 milyon 399 bin 910 lira 74 kuruş ikramiye dağıtıldı. Türkiye’nin Tanıtımına, Çocuk Esirgeme Kurumu’na, Olimpiyat Oyunlarına, Savunma Sanayine, Kredi ve Kurtlar Kurumu’na 2 milyon 517 bin 899 lira 96 kuruş, Kdv olarak 1 milyon 667 bin 326 lira 58 kuruş ve Şans Oyunları Vergisi olarak 932 bin 555 lira 54 kuruş aktarılacak.

Süper Loto sonuçları açıklanıyor.Süper Loto sonuçları geçen hafta kazanan talihliler

MİLLİ PİYANGO İDARESİNDEN DUYURULUR

Son günlerde, görsel ve yazılı medyada, Cahit Velibeyoğlu isimli bir avukatın beyanlarına atfen, İdaremizce oynatılan sayısal oyunlarda son 42 haftada 29 büyük ikramiyenin 3 ilçeye çıktığı (Çankaya, Pendik, Muratpaşa) ve bu durumun şaibeli olduğuna ilişkin yayınlar yapılması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

İdaremizce 1996 yılından beri sayısal oyunlar oynatılmakta olup, halen haftada 4 sayısal oyunun çekilişi (Sayısal Loto, Süper Loto, Şans Topu ve On Numara) yapılmaktadır Bu çekilişler halka açık olarak, çekiliş heyeti ve noter huzurunda yapılmakta ve görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Nitekim, İdaremiz, kurulduğu yıl olan 1939’dan bu güne kadar (73 yıldır) kesintisiz olarak şans oyunları çekilişi yapmakta olup, bu süre içinde yapılmış olan binlerce çekilişin bir tekin de bile hile ya da usulsüzlük saptanmamıştır.

İdaremizce son 42 haftada 168 adet sayısal oyun çekilişi yapılmış ve 221 adet büyük ikramiye sahiplerini bulmuştur. Bu ikramiyelerin 13’ü Ankara/Çankaya, 9’u Antalya Muratpaşa, 6’sı ise İstanbul/Pendik ilçesine isabet etmiştir. İstatistiksel olarak, son 42 haftada Türkiye çapında oynanan kolon sayısının % 7.85’i bu ilçelerde oynanmış, buna karşılık büyük ikramiyelerin % 12.66’sı bu ilçelere isabet etmiştir. Şanslı ilçeler bazında gayet olağan olan bu durumun “Normal şartlarda imkansız olduğu, bu kadar yüksek tesadüf olamayacağı” gibi ifadelerle çarpıtılarak sunulmasının önyargılı olduğu değerlendirilmektedir.

Süper Loto 8 kasım

Söz konusu üç ilçe, anılan illerin tek şanslı ilçeleri de değildir. 221 büyük ikramiyenin 8’i İstanbul Kadıköy’e, 7’si Avcılar’a, 6’sı Fatih’e, 8’i ise Ankara Yenimahalle’ye isabet etmiştir. Türkiye çapındaki toplam 5000 sayısal oyun bayisinin 2077 adedinin İstanbul, Ankara ve Antalya’da olduğu, aynı zamanda bu illerin en yüksek oyun hasılatına sahip iller içinde yer aldığı göz önüne alındığında, söz konusu durumun gayet olağan olduğu aşikardır.

Milli Piyango SÜper Loto Genel Müdürlüğü tarafından her hafta düzenlenen süper loto çekilişi 6 rakamdan oluşan bir çekiliştir. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından her hafta belirlenen gün ve saatte yapılan bu çekilişte 6 numaranın 6′ sını da doğru tahmin eden şanslı kişi büyük ikramiyenin sahibi olmaktadır. Ancak 6 rakam arasında 5 bilen, 4 bilen ve 3 bilen kişilere de belirli miktarlarda ikramiye dağıtılmaktadır

“İdaremiz Yönetim Kurulunun 11/10/2012 tarihli ve 90 sayılı kararı ile Gerçek kişi bayiliğin tüzel kişi bayiliğe, tüzel kişi bayiliğin gerçek kişi bayiliğe dönüşmesi veya tüzel kişi bayilerin ortak ve/veya ortaklık payı değişikliğine ilişkin taleplerinde tüzel kişilik sermayesindeki ortaklık payları üzerinden İdarece belirlenen masrafları hisse payları oranında ücret alınması kararlaştırılmıştır.”

Süper Loto 6/54’ün geçen hafta yapılan çekilişinde de 6 bilen çıkmadığı için, devreden ikramiye 8 Milyon 091 Bin TL’yi geçti.

Bu hafta yapılacak çekilişte, 6 bilenlere dağıtılacak ikramiyenin 11 Milyon TL’ ye ulaşması bekleniyor.

On Numara, Şans Topu, Süper Loto 6/54 ve Sayısal Loto 6/49 Çekilişleri, İdaremizin Kızılay binasında bulunan Çekiliş Salonunda yapılmaktadır.

Yapılmaya devam edilmekte olup, saat 21.10 sularında Noter ve Çekiliş Heyeti huzurunda halka açık olarak gerçekleştirilmektedir.

Süper Loto Sonuçları 2012 8 Kasım sonuçları sitemizde yayınladık

Süper Loto 8 kasım

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver